Pogoda
15.02.2018 14:35

Lego wprowadzi zestawy klocków z serialu „Atomówki”

W świecie Lego pojawią się cukier, słodkości i różne śliczności! Producent najpopularniejszych klocków świata zapowiedział serię tematyczną ze słynnymi dziewczynkami-superbohaterkami.

Lego wprowadzi zestawy klocków z serialu „Atomówki”
foto: Courtesy Everett Collection/EAST NEWS

Jeśli myślicie, że lata 90. XX wieku skończyły się w 1999 roku, to grubo się mylicie. Lata 90. trwają nadal w najlepsze – a przynajmniej do takiego wniosku można dojść, oglądając współczesne seriale.

Kultowe produkcje telewizyjne z tamtej dekady powróciły po latach jako rebooty – znów oglądać możemy chociażby „Z Archiwum X” i „Twin Peaks”, a obecnie powstają nowe wersje seriali „Czarodziejek” i „Sabrina, nastoletnia czarownica”. Taka sama tendencja występuje też w świecie kreskówek.

W kwietniu 2016 w wielkim stylu na antenę Cartoon Network w nowej wersji powróciły „Atomówki” („The Powerpuff Girls”), pierwotnie emitowane w latach 1998-2005. Serial opowiada o przygodach trzech małych dziewczynek, Bajki, Bójki i Brawurki, które są superbohaterkami chroniącymi przed złem miasto Townsville. W drugim sezonie odświeżonej wersji kreskówki pojawiła się czwarta Atomówka, Bliss.

Renesans popularności małych bohaterek zaowocował współpracą Cartoon Network z producentami klocków Lego. Duńska firma ogłosiła, że w sierpniu 2018 do sklepów trafi seria Lego „Atomówki”.  Ujawniono również klockowy wygląd nowych bohaterek. Minifigurki będą z grubsza przypominać te znane z zestawów Lego System, ale będą miały znacznie większe głowy, by bardziej przypominały oryginalne postacie z kreskówki.

Chcielibyście się pobawić Atomówkami w wersji Lego?

Kupicie sobie Lego „Atomówki”?

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Atomówki LEGO