Pogoda
04.07.2017 15:03

Lekki Motocykl Elektryczny LEM od studentów Politechniki Wrocławskiej

Studencie z Politechniki Wrocławskiej stworzyli Lekki Motocykl Elektryczny, którym wystartują w zawodach odbywających się 6-9 lipca 2017 roku, w Barcelonie.

Lekki Motocykl Elektryczny LEM od studentów Politechniki Wrocławskiej
foto: kadr z wideo

LEM Falcon jest elektrycznym motocyklem budowanym na wzór crossowych, czyli dostosowanym do jazdy po drogach szutrowych o dużych nierównościach terenu jak i asfalcie. Jak przyznają studenci z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych przy Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej budowa trwała aż 6 lat.

falcon 3

Lekki Motocykl Elektryczny został zaprezentowany 28 czerwca 2017 roku, w Strefie Kultury Studenckiej, raptem kilka dni przed planowanym startem w międzynarodowych zawodach Smart Moto Challenge odbywających się w Barcelonie.

Zawody przyciągają studentów z całego świata, aby mogli na nich przetestować swoje pojazdy. Prócz ocenianych zmagań na torze, studenci muszą wykazać się również umiejętnościami inżynierskimi a także zaprezentować biznes plan masowej produkcji swojego motocykla.

W zawodach odbywających się 6-9 lipca 2017 roku, polski LEM stanie do rywalizacji z 11 innymi maszynami skonstruowanymi przez studentów z Ukrainy, Rosji czy Hiszpanii. Dla naszych przedstawicieli to nie pierwsze tego typu zmagania.

Na swoim koncie mają zwycięstwo w 2014 roku oraz trzykrotną obronę najniższego stopnia podium w latach 2013, 2015 oraz 2016. Według informacji zamieszczonej na stronie Politechniki Wrocławskiej, studenci z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych obiecują walkę o mistrzostwo.

Czy elektryczne motocykle będą przyszłością motoryzacji?

Aleksandra Kopka
Tagi: Politechnika Wrocławska LEM Falcon Lekki Motocykl Elektryczny motocykl elektryczny