Pogoda
25.05.2016 14:23

Lenovo K5 i K5+ z dźwiękiem przestrzennym

To mają być najpopularniejsze smartfony Lenovo w Polsce. Schowane w częściowo aluminiowej obudowie modele K5 i K5+ mają kusić ośmiordzeniowym procesorem oraz dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos.

Lenovo K5 i K5+ z dźwiękiem przestrzennym
foto: Antyradio.pl

Lenovo wiąże duże nadzieje ze smartfonami K5 i K5+ nie tylko na polskim rynku – producent zapowiadał światową premierę telefonów na targach MWC 2016 w Barcelonie hasztagiem #KnockOut. Czy słuchawki chińskiego producenta naprawdę mogą namieszać na polskim rynku?

Dane techniczne Lenovo K5

Smartfony prezentują się elegancko. Zarówno model Lenovo K5 jak i K5+ wyposażone są w ośmiordzeniowe procesory Snapdragon – w podstawowej wersji jest to układ 415, taktowany zegarem 1,4 GHz. W doposażonym modelu postawiono na procesor Snapdragon 616 o częstotliwości 1,5 GHz. Za wyświetlanie grafiki w obu przypadkach odpowiada układ Adreno 405.

Telefony różnią się jeszcze rozdzielczością ekranu. Wyświetlacz o przekątnej 5 cali potrafi pokazać obraz HD (1280 x 720) w Lenovo K5 oraz Full HD (1920x1080) w Lenovo K5+. Pozostałe komponenty smartfonów są identyczne, co tłumaczy niezwykle zbliżoną cenę konstrukcji – 999 i 1049 zł.

Oba wcielenia nadziei sprzedażowej Lenovo oferują 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci na dane użytkownika. Przestrzeń ta może zostać rozbudowana o 32 GB dzięki obsłudze kart microSD.

W smartfonach Lenovo K5 i K5+ obecny jest tryb Dual SIM – obie z kart micro SIM pracują w sieci LTE (maksymalna prędkość pobierania to 150 Mbps, wysyłać dane można z szybkością 50 Mbps).

Aparat główny robi zdjęcia o rozdzielczości 13 Mpix; przednia kamera oferuje 5 Mpix. Ciekawostką jest oprogramowanie do robienia selfie – użytkownicy mogą ustawić wykonanie zdjęcia po zadanym czasie, zrobić je w dowolnej chwili dotykając ekranu lub aktywując aparat gestem.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Lenovo postarało się, żeby ten sekretny znak wyglądał dobrze na fotkach – ujęcie zostanie zapisane, gdy użytkownik ułoży dłoń w znak zwycięstwa (palce tworzące literę „V”).

Silną stroną smartfonów mają być dwa głośniki umieszczone u dołu tylnej obudowy. Są one zgodne z systemem Dolby Atmos, dzięki czemu użytkownik może liczyć na opcję symulowania dźwięku przestrzennego.

Technologia potrafi także między innymi uwypuklać dialogi w filmach oraz utrzymywać stały poziom natężenia dźwięku wśród różnych aplikacji.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Lenovo podkreśla, że smartfony są wyposażone w wymienną baterię o pojemności 2750 mAh. Ma ona umożliwiać prowadzenie rozmów w sieci 3G przez 15 godzin – przy intensywnym korzystaniu z internetu oraz multimediów wynik ten będzie zdecydowanie krótszy.

Obudowa modeli Lenovo K5 i K5+ liczy sobie 8,1 mm grubości. Ważący 142 gramy telefon będzie dostępny w 3 wersjach kolorystycznych: srebrnej, złotej oraz grafitowej. Smartfony trafią do sprzedaży w czerwcu 2016 roku.

Zarówno Lenovo K5 jak i Lenovo K5+ pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop. Czekamy na Wasze opinie odnośnie danych technicznych jak i ceny tego telefonu.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Lenovo Technologia