Pogoda
25.05.2016 00:31

Lenovo Y900 - odblokowany notebook dla graczy

Lenovo Ideapad Y900 wygląda groźnie nawet mimo możliwości podświetlenia klawiatury wszystkimi kolorami tęczy. Pod muskularną obudową kryją się silne podzespoły.

Lenovo Y900 - odblokowany notebook dla graczy
foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Notebook nie jest komputerem, który można przenieść szczególnie łatwo. Przeszkodą są nie tylko spore rozmiary (425,4 x 215,2 x 35,9 mm), wynikające przede wszystkim z zastosowania ekranu o przekątnej 17,3 cala, ale także (a może nawet przede wszystkim) waga, wynosząca 4,58 kg.

Lenovo Ideapad Y900 dane techniczne

Wyświetlacz pracuje z rozdzielczością Full HD. Lenovo stanęło na wysokości zadania i matrycę IPS przykryło powłoką antyodblaskową, co znacznie poprawia komfort grania – na ekranie widać rozgrywkę bez dodatkowego odbicia użytkownika i pomieszczenia, w którym znajduje się komputer.

Za płynność wyświetlania grafiki odpowiada karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 980M, wyposażona w zależności od konfiguracji w 4 lub 8 GB własnej pamięci. Sam komputer może oferować nawet 64 GB pamięci RAM.

Dane przechowywane są na nośnikach SSD o pojemności 256 GB, pracujących w trybie RAID 0 – zapis i odczyt dokonywany jest równolegle na obu dyskach, co zwiększa wydatnie szybkość transferu, przekładając się na skrócenie czasu ładowania gier. Jeśli gracz będzie potrzebował więcej miejsca na swoje pliki, może zdecydować się na dodatkowy, tradycyjny dysk talerzowy o pojemności 1 TB.

Silny procesor z możliwością podkręcenia

Lenovo Ideapad Y900 wyposażony jest w procesor Intel Core i7 z odblokowanym mnożnikiem, co otwiera drogę do jego podkręcenia. Wyciskanie ze sprzętu dodatkowej możliwości jest bardzo łatwe – wystarczy użyć wkomponowanego w klawiaturę przełącznika. Po uruchomieniu trybu Turbo komputer będzie postawiony w stan najwyższej gotowości, przekładający się na większą płynność działania gier oraz większe zapotrzebowanie na energię.

Czas pracy na baterii podkręconego komputera Lenovo Ideapad Y900 nie został dokładnie określony – można jednak spodziewać się, że energii w akumulatorach wystarczy raczej na jedną rozgrywkę niż na rozegranie krótkiego turnieju. Producent deklarował, że w trybie oszczędzania energii można liczyć nawet na 5 godzin korzystania z notebooka.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Gracze docenią klawiaturę modelu Ideapad Y900 – składa się ona z mechanicznych klawiszy i została opracowana we współpracy z Razorem, znanym producentem akcesoriów gamingowych. Oprócz zwiększenia szybkości i niezawodności działania klawiatury (oraz zmniejszenia ryzyka zablokowania przez naciśnięcie jednocześnie zbyt wielu klawiszy) zaoferowano także możliwość dostosowania jej wyglądu do poszczególnych gier.

Dzięki prostej w obsłudze aplikacji możliwe jest podświetlenie zgrupowanych w predefiniowane bloki klawiszy na dowolnie wybrany kolor oraz ustawienie jednej z dostępnych animacji. Ma to wyeksponować przyciski przydatne w danej grze i ułatwić stosowanie skrótów klawiszowych.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Dzięki sporym gabarytom komputera Ideapad Y900 Lenovo mogło umieścić na obudowie pokaźny zestaw gniazd i portów. Gracz otrzymuje do swojej dyspozycji 3 złącza USB 3.0 wspierane przez dodatkowo gniazdo USB 3.1 typu C (obsługujące standard Thunderbolt 3 i DisplayPort) oraz USB 2.0.

Obraz może zostać wyprowadzony na zewnętrzny wyświetlacz dzięki wyjściom HDMI 2.0 i DisplayPort. Ideapad Y900 wyposażony jest ponadto w dwa złącza audio (oddzielne dla słuchawek i mikrofonu), czytnika kart pamięci oraz gniazdo sieciowe RJ-45.

W obudowie kryją się głośniki 2.1 opracowane przez JBL. Komputer pracuje pod kontrolą systemu Windows 10 Home.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Jaka będzie cena Lenovo Ideapad Y900?

Interesuje Was cena? Lenovo Ideapad Y900 ma pojawić się w sprzedaży w czerwcu 2016 roku. W zależności od wybranej konfiguracji jego cena będzie wahać się między 9 a 14 tysiącami zł. Interesują nas Wasze opinie o tym sprzęcie. W końcu cena jest dość wysoka ale i specyfikacja i dane techniczne też nie najgorsze.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery Lenovo Technologia