Pogoda
24.05.2016 15:42

Lenovo Yoga 900S wygina się w tablet

Waży niespełna kilogram, a rozłożony na płasko niemal znika z oczu. Lenovo Yoga 900S to najnowszy konwertowalny notebook dla osób często znajdujących się w ruchu.

Lenovo Yoga 900S wygina się w tablet
foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Producent przygotował komputer przenośny z myślą o osobach, które często się przemieszczają i potrzebują sprzętu, nie będzie ciążył w bagażu oraz nie będzie wymagał częstego podłączania do zewnętrznego źródła zasilania.

Lenovo Yoga 900S dane techniczne

Ważne dla projektantów były także względy estetyczne – Yoga 900S miała prezentować się elegancko i sprawiać na otoczeniu korzystne wrażenie. W obudowie wykorzystano stal oraz włókna węglowe.

Lenovo chwali się, że notebook mierzy sobie w najgrubszym miejscu 12,8 mm. Komputer robi się jeszcze smuklejszy, gdy zostanie rozłożony na płask (umożliwiają to zastosowane specjalne zawiasy) – prezentowany w taki sposób niemal znika przed oczami. Widać to doskonale na poniższym filmie.

Komputer wyposażony jest w ekran o przekątnej 12,5 cala, wyświetlający obraz z rozdzielczością (2560 x 1440). Notebook, pracujący pod kontrolą Windows 10, może być obsługiwany dotykiem – zarówno tradycyjnie, za pomocą „nieuzbrojonych” palców, jak i dzięki specjalnemu rysikowi.

Lenovo Yoga 900S jest w stanie wyczuwać siłę, z jaką przykładane jest do ekranu pióro – rozróżniane jest 2048 różnych wartości. Pozwala to na uzyskanie między innymi ciekawych efektów podczas pracy w programach graficznych oraz przy odręcznym wprowadzaniu notatek.

Lenovo postawiło na kompromis pomiędzy wysoką wydajnością a długim czasem pracy na zasilaniu bateryjnym. Zdecydowano się na skorzystanie z procesorów Intel Core M7 ze zintegrowanym układem graficznym – w rezultacie, jak podaje producent, Yoga 900S jest w stanie odtwarzać filmy przez 10,5 godziny bez konieczności podłączania do zewnętrznego źródła zasilania.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Wymaga to co prawda wyłączeniu modułu Wi-Fi oraz obniżenia jasności ekranu, jednak oznacza możliwość użytkowania Yogi 900S przez praktycznie cały dzień pracy bez konieczności zabierania ze sobą zasilacza.

Nazwa Yoga zobowiązuje – konwertowany notebook Lenovo może obracać ekran w przedziale 360 stopni. Model 900S może być wykorzystywany jako tradycyjny komputer przenośny lub pracować w trybie podstawki (postawiony na klawiaturze, z ekranem lekko odchylonym do tyłu), namiotu (stoi wtedy na górnych krawędziach ekranu i klawiatury) bądź jako tablet (górna pokrywa ekranu i dół klawiatury się ze sobą stykają).

W ostatnim przypadku klawiatura jest automatycznie blokowana, żeby nie utrudniać korzystania z komputera.

Konfiguracje są możliwe do uzyskania dzięki specjalnym zawiasom łączącym klawiaturę z ekranem. Stylizowane na bransoletę do naręcznego zegarka rozwiązanie jest w pełni metalowe i składa się 813 elementów.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Dane przechowywane są na nośniku SSD o pojemności dochodzącej do 512 GB (wielkość pamięci stałej zależy od wybranej wersji wyposażenia), użytkownik może mieć do swojej dyspozycji do 8 GB RAM.

Mimo niewielkich rozmiarów notebook Lenovo Yoga 900S jest wyposażony w głośniki stereo zgodne z technologią Dolby Home Theater. Najlżejsza konfiguracja komputera waży 999 gramów.

Yoga 900S wyposażona jest w dwa złącza USB (jedno typu A i jedno typu C, z wyjściem wideo), gniazdo zasilania z funkcją USB 2.0 oraz złącze audio.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Jaka jest jego aktualna cena? Komputer jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – srebrnej i szampańskiej. Lenovo Yoga 900S została wyceniona w bazowej wersji na około 5000 zł, pierwsze egzemplarze trafią do klientów w na początku czerwca 2016 roku. Dajcie znać jakie są Wasze wrażenia i opinie związane z Lenovo Yoga 900S.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery Lenovo Technologia