Leszek Faliński nie żyje. Były perkusista Dżemu miał 63 lata

02.07.2021 12:07
Leszek Faliński nie żyje. Były perkusista Dżemu miał 63 lata Fot. shutterstock

Nie żyje były perkusista Dżemu. Leszek Faliński miał 63 lata.

Nie żyje były perkusista zespołu Dżem. Muzyk grał w pierwszym składzie zespołu i był współtwórcom wielu hitów tej grupy.

Leszek Faliński nie żyje

Leszek Faliński był polskim perkusistą i klawiszowcem, członkiem między innymi zespołu Dżem. Ukończył średnią szkołę muzyczną i grał między innymi na perkusji i instrumentach klawiszowych. W 1975 jako perkusista dołączył wraz z bratem, Tadeuszem do zespołu Dżem i w 1979 wziął udział wyjeździe do Wilkasów, gdzie przez miesiąc zespół grał dla uczestników obozów szkoleniowo-wypoczynkowych. W tym czasie powstały pierwsze autorskie utwory grupy w tym "Jesiony", "Paw" oraz "Słodka". W 1980 wraz z Dżemem wystąpił I Przeglądu Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie odnosząc ogromny sukces. Zespół opuścił w 1982 roku, a zastąpił go Michał Giercuszkiewicz.
Leszek Faliński od dłuższego czasu miał spore problemy zdrowotne. Muzyk zmarł w nocy z 30 czerwca na 1 lipca. Miał 63 lata. Informacja o śmierci Leszka Falińskiego pojawiła się wśród fanów grupy Dżem w mediach społecznościowych. Wiadomość o jego śmierci potwierdziła  kuzynka zmarłego w rozmowie z "Nowym Info". Jak informuje gazeta, Leszek Faliński zmagał się z problemami z płucami.

 

Zobacz również: Nie żyje Wojciech Karolak. Wybitny muzyk jazzowy był mężem Marii Czubaszek

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.