Leszek Lichota jako Rambo. Gwiazdor "Watahy" czyta "Pierwszą krew" [WIDEO]

04.02.2021 11:09
Sylvester Stallone Fot. SIPA/EAST NEWS

Rambo przemówił głosem Leszka Lichoty znanego przede wszystkim z hitu HBO pt. "Wataha". Aktor jest lektorem wydanego właśnie audiobooka "Rambo. Pierwsza krew" i występuje w promującym go zwiastunie.

Co łączy Leszka Lichotę i Sylvestra Stallone? Od lutego 2021 postać Rambo, w którą Sly wciela się od lat 80. w serii kultowych filmów, a która w audiobooku wydanym właśnie przez Storytel przemówiła głosem gwiazdora "Watahy"

Polecamy

Storytel: Leszek Lichota jako Rambo w serii audiobooków

"Rambo. Pierwsza krew" jest debiutancką powieścią Davida Morrella z 1972 roku, na podstawie której Ted Kotcheff 10 lat później nakręcił swój kultowy film. Firma Storytel zapewnia jednak, że dla fanów produkcji ze Stallonem audiobook czytany przez Leszka Lichotę nie będzie powtórką z rozrywki. Trzyczęściowa seria, której pierwsza część trafiła do sprzedaży 2 lutego 2021, pozwala poznać Rambo w pierwotnej odsłonie - znacznie różniącej się od tej, jaką znamy z filmów akcji. 

Jakub Barzak, dyrektor marketingu Storytel, różnice te podkreślił w następujący sposób:

Rambo to ikona, kojarzona głównie z wizerunkiem twardziela Sylvestra Stallone czy wszechobecną rozpierduchą, strzelaniną i latającymi nożami. Niewątpliwie jest to efekt produkcji filmowych, których sam, jak młody człowiek byłem fanem. Taki obraz Rambo został w nas utrwalony. Powieść natomiast odkrywa bardzo interesujące, ale i mocno dramatyczne studium postaci. Pozwala nam się zagłębić w tragizm całej sytuacji, która prowadzi nas do zgoła innego zakończenia historii jaką znamy z filmu. Dlatego nie chciałem dotykać ikony, mierzyć się z wizerunkiem silnie ustanowionym, a zaprosić i zainteresować słuchacza wykorzystując słowa autora Davida Morrella.

Polecamy

"Rambo. Pierwsza krew" - zwiastun audiobooka

Storytel zrealizował zwiastun, który ma wprowadzić słuchacza w klimat książki "Rambo. Pierwsza krew". Wystąpił w nim Leszek Lichota przemawiający słowami Davida Morrella.

John Rambo – skomplikowany, miotany sprzecznościami, prześladowany i często błędnie rozumiany. Tych, którzy widzieli tylko film, powieść bardzo zaskoczy!

Storytel

Zwiastun audiobooka "Rambo. Pierwsza krew" wyreżyserował Jakub Barzak ze Storytel, który jest też autorem scenariusza. Zdjęcia zrealizował Maciej Twardowski. Za produkcję odpowiada Olga Kraszewska z Don't Panic Production. "Rambo. Pierwsza krew" to pierwsza z trzyczęściowej serii audiobooków. Tom 2 i 3 zostaną wydane jeszcze w lutym 2021, póki co nieznana jest jednak dokładna data premiery.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.