Pogoda
26.06.2019 10:56

Letnia wyprzedaż Steam Summer Sale. Tysiące gier taniej i szansa wygrania wymarzonego tytułu

Na ten moment czekają i tego momentu obawiają się gracze z całego świata. Na Steamie ruszyła letnia wyprzedaż z okazjami tak dobrymi, że wystarczy chwila na całkowite opróżnienie portfela.

letnia wyprzedaż Steam
foto: zrzut ekranu

Steam, mimo prób podgryzania przez Epic Games Store i GOG-a, jest największą na świecie platformą z cyfrowymi wersjami gier. W katalogu sklepu znajduje się ponad 10 000 tytułów, jest więc w czym wybierać.

Na Steamie nie znajdziemy co prawda odświeżonych klasycznych hitów Blizzarda – pierwsze Diablo wraz z dodatkiem Hellfire można kupić tylko na GOG-u – przy przeglądaniu okazji każdy powinien jednak znaleźć coś dla siebie.

Diablo I na GOG
Diablo I na GOG
Przeczytaj także Diablo dostępne na GOG-u

Nie wszystkie gry zostały co prawda przecenione, ale jeśli już cenę dosięgnął szał wyprzedaży, można liczyć nawet na 90-procentową obniżkę.

Letnia wyprzedaż Steam to także okazja do wygrania gier, o których się marzy. Valve przygotował dla korzystających z biblioteki grę społecznościową, dzięki której można stać się właścicielem tytułu z osobistej listy życzeń.

Letnia wyprzedaż Steam. Można wygrać grę z listy życzeń

Wraz z letnią wyprzedażą na Steam uruchomiono grę społecznościową Grand Prix Steam. Biorący w niej udział mają szansę na wygranie gier znajdujących się na ich liście życzeń. Valve doradza, żeby przed przystąpieniem do rywalizacji dodać do spisu tytuły, w które chciałoby się zagrać.

"

Każdego dnia Grand Prix losowi członkowie pierwszej, drugiej i trzeciej najlepszej drużyny otrzymają przedmiot ze swoich list życzeń, który znajduje się na pierwszym miejscu. Losowi członkowie zwycięskich drużyn całego Grand Prix otrzymają maksymalnie trzy najbardziej pożądane przedmioty ze swoich list życzeń Steam. "

Na szybkość pojazdu danej grupy wpływa aktywność ich członków. Dopalacze można zdobyć kupując gry na Steam Summer Sale oraz wypełniając zadania stawiane przez Valve. Może to być na przykład spędzenie pół godziny grając w tytuł, który umożliwia zdobycie osiągnięć na Steamie.

Letnia wyprzedaż Steam trwa od 25 czerwca do 9 lipca 2019 roku.

Zobacz także: Platforma Steam wprowadziła tag LGBTQ+ dla gier z wątkami homoseksualnymi 

Gdzie wolicie kupować gry?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Steam