Levi's i Google stworzyły kurtkę, która odbierze za ciebie telefon

07.10.2019 14:14
google levis|undefined Fot. screen youtube levis

Jeśli marzyliście kiedyś o inteligentnym ubraniu to mamy dla was dobre wieści.

Levi Strauss & Co. razem z Google wprowadza do sprzedaży pierwszą w historii inteligentną kurtkę, która będzie korzystała z technologii Jacquard. Levi's stworzył tkaninę wykorzystującą specjalne włókna przewodzące, dzięki którym działa ona jak panel dotykowy i reaguje na gesty użytkownika.

Google przejmuje świat mody

Początkowo kurtka była jedynie prototypem stworzonym przez pracowników obu firm. Google chciał w interesujący sposób przedstawić użytkownikom możliwości ich nowej technologii i nie planował dalszego rozwoju projektu. Jednak gigantyczne zainteresowanie mediów, jak i potencjalnych fanów guglowskiej mody doprowadziło do tego, że Google Trucker Jacket trafi niedługo do sprzedaży.

Przeczytaj także

Kurtka ma wbudowany moduł Bluetooth, który pozwala jej komunikować się z waszymi smartfonami. Wcześniej wspomniana tkanina znajduje się w lewym rękawie GTJ i właśnie ona reaguje na gesty użytkownika. Jeśli stukniemy w rękaw dwukrotnie, nasz smartfon przełączy aktualnie grający utwór. Przeciągnięcie po nim prawą ręką odrzuci połączenie, a pociągnięcie ręką w górę spowoduje, że w słuchawkach usłyszymy instrukcję od guglowskiej nawigacji. Większość opcji dostępnych w ramach użytkowania kurtki zostało zaprezentowanych na filmiku promującym premierę od Google i Levi's powyżej.

Cena kurtki to niecałe 800 zł. Możemy jednak dopłacić ekstra za ocieplaną wersję, której cena wyniesie 248 dolarów (czyli niecałe 1000 zł). Kurtka jest oczywiście wodoodporna, więc nie musicie się martwić, że w wypadku ulewy zniszczy wam się ubranie za 4 cyfry. W trakcie prania będziecie musieli jedynie pamięć, aby wyjąć z kurtki moduł sterujący.

Gotowi na podróż do ubraniowej przyszłości?

Zobacz także:  Finansowy gigant rezygnuje ze współpracy z Facebookiem

 

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.