Pogoda
26.01.2016 10:54

Air Bonsai - Lewitujący ogród, czyli nowy cud świata

Kiedyś wystarczyło, że ogród był zawieszony, żeby otrzymać miano światowego cudu. Dziś każdy może cieszyć się roślinami unoszącymi się w powietrzu. Air Bonsai pokochasz od pierwszego spojrzenia.

Air Bonsai - Lewitujący ogród, czyli nowy cud świata
foto: kadr z wideo

Pomysł jest prosty i genialny: widzieliśmy już gadżety wykorzystujące elektromagnetyczną lewitację, dopiero jednak połączenie technologii z tradycyjną japońską sztuką bonsai stworzyło całość, której nie można się oprzeć.

Air Bonsai

Pamiętasz latające góry w „Awatarze”? Teraz możesz mieć miniaturową wersję na swoim parapecie. Unoszące się w powietrzu rośliny wywołują hipnotyczne wrażenie.

Air Bonsai składa się z dwóch elementów: podstawy, w której umieszczony jest elektromagnes, oraz stylizowanego pojemnika na roślinę. Obie części są wykonywane ręcznie i dostępne są w dwóch wersjach: podstawowej, łączącej białą ascetyczną porcelanę z wypełnioną gąbką kulą, w której umieszcza się wybraną sadzonkę, oraz specjalnej, w której można liczyć na unikalny wzór podstawy oraz możliwość posadzenia rośliny w wydrążonym kawałku lawy.

W podstawie oprócz elektromagnesu znajduje się także mechanizm, dzięki któremu roślina będzie nie tylko unosić się w powietrzu, ale także majestatycznie obracać. Średnica bazy to 15-18 cm, wysokość – razem z lustrzaną pokrywą – wynosi od 6 do 8 cm.

foto: kadr z wideo

Kula, nazywana przez twórców gwiazdką, ma średnicę 6 cm. Maksymalna waga – razem z rośliną i ziemią, w której ma ona rosnąć – wynosi 300 gram. W środku znajduje się gąbka, która pomaga w rozmieszczeniu ziemi oraz zasadzeniu rośliny.

Roślinę trzeba zasadzić samemu – i nie musi to być wcale bonsai. Twórcy urządzenia zachęcają, żeby używać nawet jednorocznych kwiatów, typowych dla danego kraju. Przypominają także, że zasadzona roślina wymaga podlewania i… wyważenia, by mogła zachować równowagę w powietrzu.

Prowadzona na Kickstarterze kampania ma trwać do 1. marca; pierwsze dostawy ręcznie wykonanych zestawów spodziewane są w sierpniu 2015 roku. Cena wynosi 200 dolarów za wersje podstawową i 500 dolarów za zestaw specjalny.

Jaką roślinę zasadzilibyście w Air Bonsai?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety Technologia