Lexus LF-FC zasilany ogniwami paliwowymi

10.11.2015 12:15
Lexus LF-FC zasilany ogniwami paliwowymi Fot. materiały prasowe

Koncepcyjny model o nazwie LF-FC pokazany na targach motoryzacyjnych w Tokio jednoznacznie wskazuje na to, że następca flagowego modelu Lexusa – LS – może być zasilany ogniwami paliwowymi.

Ta elegancka limuzyna o odważnych kształtach mierzy 5,3 m długości, 2 m szerokości i 1,41 m wysokości. Ma smukłe i agresywne przednie światła w technologii LED oraz ogromną osłonę chłodnicy z przodu z nowym wzorem kratownicy. Światła z tyłu sporych rozmiarów odważnie rozciągają się zarówno ku zderzakowi, jak i liniom bocznym. Nadkola wypełniają 21 calowe aluminiowe felgi.

Kabina jest równie futurystyczna co nadwozie. Wnętrze na myśl przywodzi prędzej samochód typu coupe, niż tradycyjnego sedana. Wszystkie fotele są w pełni niezależne, a te z tyłu oferują dodatkowe podparcie dolne. Wiele elementów wykonano z drewna. Konwencjonalne przyciski zastąpiono dotykowymi ekranami.

Centralny ekran multimedialny został wyparty przez zaawansowany system holograficzny, który pokazuje jak komputer pokładowy interpretuje sterowanie gestami. W ten sposób można zarządzać na przykład dźwiękiem i wentylacją.

Nie wiadomo jeszcze ile KM generuje innowacyjny system napędowy. Poskąpiono informacji, zdradzając jedynie rąbka tajemnicy – moment obrotowy wprawiać będzie w ruch wszystkie cztery koła. Producent zapewnia, że samochód prowadzi się świetnie i jest bardzo stabilny.

Zdaniem Tokuo Fukuichi, dyrektora zarządzającego Lexus International, produkcyjne modele mogą w niedalekiej przyszłości czerpać technologiczne innowacje właśnie z LF-FC:

Lexus chce zaskakiwać i epatować emocjami, dystynktywną stylistyką i najnowocześniejszą technologią. Dla nas to coś więcej niż tylko samochody, chcemy wyjść poza konwencjonalne wyobrażenia. LF-FC to ekspresja progresywnego luksusu i wybiegających w przyszłość rozwiązań, które być może niedługo zostaną urzeczywistnione.

Najprawdopodobniej przyszła generacja LS będzie czerpać garściami z tego konceptu. 

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.