Pogoda
07.06.2017 13:29

Licealiści z Poznania odtworzyli scenę z „La La Land”

Przedsięwzięcie, którego przygotowanie zajęło uczniom kilka miesięcy, ale opłaciło się. Teraz są na ustach wszystkich w Polsce.

Licealiści z Poznania odtworzyli scenę z „La La Land”
foto: kadr z wideo

Tylko pozazdrościć takiego pomysłu na zajęcia pozalekcyjne, a trwały one aż kilka miesięcy. Tyle czasu potrzebowali uczniowie z III Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Kantego w Poznaniu, aby odtworzyć początkową scenę (choć została ona poddana swoistej interpretacji) z oscarowego „La La Land” w reżyserii Damiena Chazelle'a.

Film ma promować placówkę edukacyjną. Reżyserią zajęła się 17-letnia Zofia Anna Ćwiek, zaś za zdjęcia i montaż odpowiada Krzysztof Przybylski. Całość została zatytułowana „It's Another Day Of School”. Tak o projekcie, który narodził się po seansie „La La Land”, opowiedziała jego reżyserka:

"

Krzysiek Przybylski, tegoroczny absolwent a zarazem montażysta i operator, zaproponował mi zajęcie się tym. Zgodziłam się. Na pierwsze spotkanie organizacyjne przyszły tłumy. Próby odbywały się prawie codziennie, przez ponad 3 miesiące. Nikt nikogo nie zmuszał, to byli sami ochotnicy. "

Zobaczcie zatem finalne dzieło przygotowane przez uczniów z III Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Kantego w Poznaniu:

W projekt nie była zaangażowana kadra nauczycielska ani dyrekcja szkoły. To wyłącznie dzieło uczniów - od samego początku, aż do końca. Katarzyna Kordus, dyrektorka III LO w Poznaniu, wyznała, że dała swoim podopiecznym zielone światło. Jej zdaniem w pełni się to opłaciła, bo po obejrzeniu efektu ich pracy w jej oczach pojawiły się łzy wzruszenia.

Zofia Ćwiek dodała, że zarówno ona, jak i reszta zaangażowanych w „It's Another Day Of School” osób, chce tym filmem promować szkołę i pokazać co jest w niej najważniejsze, czyli ludzie, którzy dają energię i motywację, aby do niej przychodzić.

Nie zawsze takie inicjatywy uczniów kończą się pozytywnym skutkiem, czego przykładem „Niebezpieczne kobiety” w interpretacji dziewcząt z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim.

Jak Ci się podoba film od licealistów z Poznania?

Robert Skowronski