Liczba zakażonych wciąż rośnie - 14 kolejnych przypadków koronawirusa w Polsce

Kamil Kacperski
20.03.2020 20:30
Liczba zakażonych wciąż rośnie - 14 kolejnych przypadków koronawirusa w Polsce Fot. shutterstock.com/zdjęcie poglądowe

Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny poinformowało o nowych zakażonych. Wieczorem 20 marca 2020 roku zidentyfikowano kolejne 14 osób zarażonych koronawirusem.

Tylko w sam piątek 20 marca w Polsce przybyło prawie 70 zarażonych osób - Ministerstwo Zdrowia wieczorem poinformowało o kolejnych 14 przypadkach. Tym razem to 9 osób z województwa łódzkiego, 3 z województwa śląskiego i po jednej osobie z woj. małopolskiego i warmińsko-mazurskiego. Łącznie w Polsce przebywa obecnie 425 osób zarażonych koronawirusem.

Kolejne 14 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Nowe informacje pojawiły się niedługo po zakończeniu konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Łukasza Szumowskiego, na której dowiedzieliśmy się, że m.in. szkoły będą zamknięte co najmniej do Wielkanocy. Przedstawiciele rządu poinformowali również, że w planach jest podniesienie kary za nieprzestrzeganie kwarantanny - z 5 tysięcy złotych na 30 tysięcy. 

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje o nowych zakażonych zdiagnozowanych w Polsce. Tak jak wspomnieliśmy, tych jest już 425. Do tej pory z powodu koronawirusa na terenie RP zginęło 5 osób.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.