Pogoda
04.04.2019 11:24

Lidl uruchomi sklep internetowy

Lidl wchodzi do internetu – 5 kwietnia 2019 wystartuje oficjalnie sklep internetowy sieci. Po sporą część artykułów trzeba będzie jednak wciąż wybierać się osobiście do fizycznej placówki.

Lidl
foto: materiały prasowe

Handel przenosi się do sieci – coraz częściej i chętniej kupujemy siedząc wygodnie na kanapie. Trend zauważany jest przez sieci sklepów, które coraz śmielej inwestują w sprzedaż online – do hipermarketów, które dostarczają zakupy wprost do domu, dołączył właśnie Lidl.

Niemiecka sieć rozpoczyna swoją przygodę ze sklepem internetowym z pewną taką nieśmiałością – w ofercie online nie znajdzie się bowiem produktów spożywczych. Niewykluczone, że pojawią się w ofercie sklepu internetowe Lidla w późniejszym terminie – dostarczanie produktów żywnościowych jest najtrudniejsze (trzeba im zapewnić odpowiednie warunki transportu) i dyskont postanowił najwyraźniej rozpocząć internetową działalność na niższym poziomie trudności.

Co zatem znajdzie się w ofercie sklepu online Lidla? Na początek będą to produkty przemysłowe, elektronika odzież oraz kosmetyki. Na starcie w katalogu sklepu internetowego Lidla ma znajdować się 650 produktów – dostawy kolejnych, tak jak w przypadku lokalizacji stacjonarnych, odbywać się będą w poniedziałki, czwartki i soboty.

Maksymilian Braniecki, Prezes Zarządu Lidl Polska, premierę sklepu internetowego opisuje jako rewolucję:

"

Przez okres ostatnich dwóch lat wdrożyliśmy kilka innowacyjnych projektów z kategorii e-commerce: platformę do rezerwacji win i innych alkoholi WinnicaLidla.pl, witrynę do rezerwacji wycieczek Lidl-podroze.pl czy nową aplikację mobilną Lidl Plus. W dobie, gdy dostęp do Internetu jest coraz większy, oferowanie usług internetowych jest jednym z najważniejszym kierunków rozwoju sieci handlowych. Cieszymy się, że Lidl Polska również uczestniczy w tej internetowej rewolucji. "

DomowyDyskont.pl – powstał pierwszy internetowy dyskont w Polsce
DomowyDyskont.pl – powstał pierwszy internetowy dyskont w Polsce
Przeczytaj także DomowyDyskont.pl – powstał pierwszy internetowy dyskont w Polsce

Sklep internetowy Lidla – jak korzystać?

Podczas debiutu sklepu online Lidla przebierać będzie można w produktach z następujących kategorii:

  • Moda
  • Warsztat i auto
  • Dziecko
  • Dom
  • Kuchnia
  • Sport i wypoczynek
  • Zdrowie i uroda
  • Ogród

Produkty można będzie sortować według ceny, marki oraz koloru.

Zobacz także: >> Nieoficjalne zakupy online już w Biedronce i Lidlu <<

Dane logowania do sklepu mają być wspólne z aplikacją mobilną. Płatności można będzie dokonywać przelewem internetowym, kartą płatniczą lub Blikiem, sklep zaś znajdzie się pod adresem lidl-sklep.pl.

Zakupy zrobione w sklepie internetowym Lidla można będzie zamówić z dostawą do domu bądź też skorzystać z opcji alternatywnych - odebrania w sklepie (co ma znacznie usprawnić sprawunki) lub przekazania do paczkomatu. Dostawa do domu ma być darmowa w przypadku zrobienia zakupów na minimum 149 zł. Zakupy mają trafiać do klientów w mniej niż 72 godziny.

Jak wolelibyście odbierać zakupy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet