Pogoda
01.12.2017 13:13

Liga Sprawiedliwości stawia czoła X-Menom w fanowskim zwiastunie

Batman, Superman i Wonder Woman kontra... Cyklop, Wolverine i Profesor X? Takie połączenie zaserwował pewien youtuber, który postanowił wykorzystać zwiastuny filmów o X-Menach i Lidze Sprawiedliwości w jednym wideo. Zobaczcie jak flagowa drużyna DC radzi sobie przeciwko mutantom.

Liga Sprawiedliwości stawia czoła X-Menom w fanowskim zwiastunie
foto: kadr z wideo

„Liga Sprawiedliwości” 17 listopada 2017 roku pojawiła się w kinach na całym świecie i dość szybko podzieliła widzów na fanów i zdecydowanych przeciwników. Nie ma chyba osób, które podchodziłyby obojętnie do kinowych przygód superbohaterskiej drużyny DC. Film wprowadził na salony Aquamana, który już w 2018 roku wystąpi we własnym filmie w reżyserii Jamesa Wana. Oprócz Króla Mórz, poznaliśmy również Cyborga i Flasha, którzy dołączyli do starej gwardii, czyli Batmana, Supermana i Wonder Woman.

Po drugiej stronie barykady stoi zaś drużyna, której przygody na srebrnym ekranie możemy oglądać od ponad 15 lat, czyli X-Meni. Seria liczy już ponad 10 filmów, wśród których znajduje się 6 filmów o właściwej drużynie, 3 filmy o Wolverinie oraz spin-off z Deadpoolem w roli głównej. Oprócz tego, przygotowywane są filmy „New Mutants”, „Gambit”, czy w końcu 2 część przygód nieśmiertelnego najemnika w czarno-czerwonym kostiumie. 

Można się jednak zastanawiać - kto wyszedłby zwycięsko z walki między tymi dwiema nadludzkimi drużynami? To pytanie postanowił zadać strykerHD, który udostępnił zwiastun filmu „Justice League vs X-Men”:

Kto by wygrał? Naszym zdaniem przede wszystkim fani, ponieważ takie połączenie skutkowałoby prawdopodobnie niezwykle efektownym filmem.
W zwiastunie użyto fragmenty filmów „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, „X-Men: Apokalipsa”, „Liga Sprawiedliwości” oraz „Wonder Woman”. Polecamy również obejrzeć do końca, bo pojawiają się pewne znajome postaci.

Najbliższa premiera filmu z DCEU nastąpi dopiero w grudniu 2018 roku, kiedy to na ekranach kin zagości „Aquaman”. Mutantów natomiast zobaczymy w przyszłym roku aż trzykrotnie. Najpierw w kwietniowych „New Mutants”, potem w „Deadpoolu 2”, którego premiera odbędzie się 1 czerwca, a w listopadzie natomiast pojawi się ekranizacja sagi „Dark Phoenix”.

Myślicie że taki film by się udał?

Kamil Kacperski
Tagi: X-Men Liga Sprawiedliwości