Pogoda
22.06.2016 09:24

Limbo na PC za darmo na Steamie

Ceniona platformówka Limbo została udostępniona za darmo dla użytkowników platformy Steam – trzeba się jednak spieszyć, gdyż oferta wygasa 22 czerwca 2016 o godz. 19.00.

Limbo na PC za darmo na Steamie
foto: materiały prasowe

Limbo zostało uznane po premierze za tytuł przełomowy – gra otrzymała dziesiątki nagród, a recenzenci często sięgali po najwyższe możliwe noty. Jednocześnie jest to gra tak naprawdę prosta i można ją ukończyć w kilka godzin – o ile wie się, co trzeba robić.

Znalezienie sposobu na zaawansowanie rozgrywki nie jest łatwe. W czarno-białym, cichym świecie każdy nierozważny ruch może zakończyć się śmiercią – i autorzy gry postarali się, żeby zazwyczaj tak było. Kreskówkowy świat przedstawiony mocno kontrastuje z atmosferą gry.

Limbo nie zniechęcą jednak do grania nieustannym uśmiercaniem bohatera, umiejętnie motywując do rozwiązywania kolejnych łamigłówek i unikania zastawionych na prowadzoną postać sideł. Te z biegiem czasu robią się coraz trudniejsze i coraz bardziej przewrotne – ani przez chwilę gracz nie może być pewny swoich wyborów.

Od premiery gry minęło już kilka dobrych lat, mimo to Limbo nie zdołało się zestarzeć – ani graficznie (mamy do czynienia ze świetnie przygotowanymi i animowanymi tłami), ani „moralnie” (w dalszym ciągu jest to jeden z bardziej oryginalnych tytułów, w jakie można zagrać).

Tytuł to sztandarowy przykład renesansu branży gier – jako gra „indie” (tworzona przez małe studio, nie mające związku ze światowymi wydawcami) odniosła spektakularny sukces i została udostępniona na niemal wszystkie platformy sprzętowe.

Teraz można to zrobić za darmo – wystarczy dodać tytuł do swojej biblioteki na platformie Steam. Trzeba się jednak spieszyć, gdyż oferta ważna jest tylko przez 24 godziny i czas kończy się 22 czerwca 2016 o godz. 19.00 polskiego czasu.

Za Limbo po promocji zapłacić trzeba będzie około 20 złotych.

Jak oceniacie Limbo?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry