Pogoda
30.10.2018 16:54

Lime – wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych startuje w Polsce

Moda, która opanowała USA, zawitała także do Polski – każdy, komu nie chce się przejść „ostatniej mili” między parkingiem lub przystankiem a miejscem docelowym, może teraz skorzystać z elektrycznej hulajnogi.

Lime – wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych startuje w Polsce
foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Lime wchodzi do polski stopniowo – jako miejsce debiutu startup wybrał Wrocław, pod koniec października 2018 pojawił się także w Warszawie. W planach jest rozszerzenie działalności o kolejne polskie miasta.

Zasady korzystania z Lime są proste – wystarczy założyć konto w dedykowanej aplikacji i odblokować w niej hulajnogę. Cennik za wypożyczenie to 2 zł opłaty wstępnej i 50 groszy za każdą minutę korzystania z gadżetu.

We Wrocławiu do dyspozycji użytkowników oddano już kilkaset pojazdów – jeśli zapotrzebowanie będzie rosnąć, Lime zapowiada rozszerzenie parku maszynowego.

Wypożyczalnie pojazdów elektrycznych

Hulajnogi sprawdzają się na krótkich miejskich dystansach i są najlepszym sposobem na przemierzanie urbanistycznej dżungli – wiemy o czym mówimy, gdyż sprawdziliśmy to organizując wyścig.

Podróżujący po mieście nie są skazani na slalom hulajnogą po chodnikach i ścieżkach rowerowych – w podobnej (a czasem nawet niższe cenie) można pokusić się o wypożyczenie elektrycznego skutera.

Osoby lubiące mieć dach nad głową także podczas podróży mogą zaś wypożyczyć samochodów na minuty – co prawda testy pozwalające jeździć samochodami elektrycznymi już się zakończyły, ale zawsze można skusić się na przykład o przejażdżkę odrestaurowanym Polonezem Caro.

Aplikację Lime można pobrać ze sklepu Google Play i App Store.

Czym wolelibyście jeździć po mieście?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele