Pogoda
08.02.2017 10:04

Linka holownicza pułapką na pieszego

Mike Chiverton, pasażer siedzący w samochodzie stojącym przed przejściem dla pieszych nagrał jak ludzie potykali się o linkę holowniczą przymocowaną do stojącego obok białego Peugeota Partnera.

Linka holownicza pułapką na pieszego
foto: kadr z wideo

Jak stwierdził sam nagrywający – cenę zapłacili wyłącznie ci, którzy nie uważali dostatecznie. Każdy pieszy jako uczestnik ruchu drogowego powinien być szczególnie czujny, ostrożny w momencie przechodzenia przez jezdnię, niezależnie czy przecina drogę na przejściu dla pieszych, mając zielone światło, czy gdzie indziej. Stosowanie zasady ograniczonego zaufania wielu osobom pomogła uniknąć wypadku.

Jeden ze świadków nie omieszkał skomentować sytuacji:

"

Doszło do specyficznego zbiegu okoliczności. Akurat holowany samochód był niemalże na wysokości przejścia dla pieszych, kiedy przechodnie mieli zielone światło. Kierowca Peugeota zważywszy na niesprawny samochód nie był w stanie podjechać pod zderzak poprzedzającego go auta. Wystarczyłoby jednak trochę dobrej woli, by ostrzegać niczego niespodziewających się pieszych, którzy zamiast patrzeć się pod nogi, wodzili wzrokiem po niebie. Na szczęście udało się uniknąć paru potknięć spowodowanych linką, co było zasługą ostrzegających się wzajemnie pieszych. Niestety nie wszystkim udało się w porę zareagować na przeszkodę. "

Wielu internautów zwróciło również uwagę na to, że kierowca Forda Tourneo Connect poruszał się po drodze mając włączone światła awaryjne, z których w Wielkiej Brytanii mogą korzystać unieruchomione samochody, co ma na celu ostrzeżenie pozostałych uczestników ruchu drogowego o utrudnieniu na drodze. Za to nigdy nie powinny służyć jako wymówka przed niebezpiecznym lub niewłaściwym parkowaniem. Tak samo nie należy ich używać podczas jazdy, nawet będąc holowanym.

Co ciekawe, film nagrany na „polskim podwórku” pokazał, że jeśli mamy zamiar kogoś holować, to należy się upewnić, że jest on ustawiony przodem do kierunku jazdy. W innym razie sprawy mogą się potoczyć tak jak w przypadku Citroena C4 Grand Picasso i Dodge’a Calibra. Ten drugi samochód przygodę zakończył na pobliskiej latarni...

Tagi: Duperele