Lodówka, która potrafi przynieść Ci piwo

Michał Tomaszkiewicz
04.09.2017 13:04
Lodówka, która potrafi przynieść Ci piwo Fot. kadr z wideo

Z koniecznością wstawania do telewizora w celu przełączenia kanału uporaliśmy się już dawno – wciąż jednak palącym problemem jest chodzenie do lodówki po piwo. Na targach IFA 2017 pojawiła się jednak iskierka nadziei.

Złośliwi twierdzili kiedyś, że wraz z wynalezieniem pilota do telewizorów dorosłym przestały być potrzebne dzieci. Najwyraźniej nie brali jednak oni pod uwagę, że zimny napój sam się przed odbiornik nie przyniesie.

W ostatnim czasie zaczęły co prawda pojawiać się wynalazki, które sugerowało możliwość rozwiązanie tego problemu bez fatygowania się osobistego oraz inwestowania w potomków, jednak nawet na filmach demonstracyjnych widać było, że stworzonemu przez Boston Dynamics robotowi brakuje jeszcze ogłady – piwo co prawda przynosił, ale nie chciał go oddać.

Zbawcą miłośników oglądania filmów i seriali bez konieczności robienia przerw na uzupełnienie zapasów piwa i przekąsek może zostać Panasonic, który stworzył Moving Fridge – poruszającą ruchomą lodówkę.

Sprzęt reaguje na komendy wydawane głosowo – wystarczy więc krzyknąć w jej kierunku, że skończyło się piwo, a usłużnie dostarczy odpowiednio schłodzony trunek wprost do rąk relaksującego się pana (lub pani) domu.

Wynalazek Panasonica znajduje się w fazie prototypu – nie wiadomo kiedy (o ile wcale) znajdzie się w produkcji. Gadżet prezentuje się bardzo obiecująco - platforma, dzięki której lodówka się porusza, może być przy okazji robotem sprzątającym, inżynierowie zastanawiają się ponadto, czy nie dodać u góry płyty grzewczej, tak by Moving Fridge mogła serwować ciepłe posiłki. Wynalazek powstał z myślą osobach starszych i cierpiących na niepełnosprawność ruchową.

Można się jednak spodziewać, że nawet jeśli Japończycy nie zdecydują się na ulżenie losowi uzależnionych od TV lub Netfliksa (nowości na wrzesień 2017 jest tyle, że może nie wystarczyć miesiąca na ich obejrzenie), to rolę zbawców chętnie wezmą na siebie obrotni Chińczycy.

Na nieco inny pomysł udoskonalenia lodówki wpadli Koreańczy z LG – opracowali oni komputer z wbudowaną pełnowymiarową chłodziarką. Największe wrażenie robi jednak amatorska przeróbka, dzięki której lodówka zmienia się w Hana Solo zamrożonego w karbonicie.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.