Pogoda
16.06.2020 13:56

Łódź: Miała ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Prowadziła samochód

Ponad 4 promile alkoholu w organizmie miała 31-latka, która kierowała hyundaiem na ulicach Opoczna (Łódzkie). Podczas badania trzeźwości na urządzeniu zabrakło skali.

Łódź: Miała ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Prowadziła samochód
foto: zdjęcie poglądowe; shutterstock.com

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, 31-letnia kobieta straciła już prawo jazdy. Grozi jej także do 2 lat więzienia.

Miała 4 promile alkoholu we krwi. Prowadziła samochód

O sprawie poinformowała PAP we wtorek asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej komendy policji. Jak wyjaśniła w oświadczeniu dla agencji prasowej:

"

Jadący na służbę policjant z wydziału kryminalnego w poniedziałek przed godziną 14, na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie zauważył samochód osobowy hyundai, którego kierowca nie mógł utrzymać toru jazdy. Pojazd poruszał się wężykiem. Funkcjonariusz podjął decyzję o jak najszybszym zmuszeniu kierowcy do zatrzymania.  "

13-latek zażartował, że podłożył bombę. Teraz odpowie przed sądem
13-latek zażartował, że podłożył bombę. Teraz odpowie przed sądem
Przeczytaj także 13-latek zażartował, że podłożył bombę. Teraz odpowie przed sądem

Funkcjonariusz przez chwilę jechał za hyundaiem, gdy ten nieoczekiwanie zjechał na pobocze. Policjant podbiegł do pojazdu, za którego kierownicą siedziała kobieta. Z początku utrzymywała ona, że przyczyną jej niebezpiecznej jazdy było złe samopoczucie, jednak można było wyczuć od niej woń alkoholu.

"

Funkcjonariusz wezwał na miejsce policjantów drogówki. Kierująca została poddana badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że jest tak pijana, że na urządzeniu zabrakło skali. Ku ogromnemu zaskoczeniu funkcjonariuszy, wynik wskazał maksymalny pomiar - 4 promile alkoholu w organizmie. Potwierdziło to także drugie badanie wykonane na urządzeniu stacjonarnym już w jednostce policji - zaznaczyła Stępień. "

Kierującą była mieszkanka gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowskim. Kobieta straciła już prawo jazdy. Grozi jej do 2 lat więzienia.

pulpa ananasowa z kokainą
pulpa ananasowa z kokainą
Przeczytaj także Kokaina wartości 3 mld zł wykryta w zamrożonej pulpie ananasowej w Gdyni. Policjanci myślą, że jest jej więcej [WIDEO]
Tagi: Newsy