Pogoda
23.01.2019 16:09

Logo konsoli Xbox odkryte na grobowcu w Chinach. Microsoft odpowiedział

Ziemia jest pełna tajemnic i sekretów, które odkrywamy dopiero po tysiącach lat - jednym z takim miejsc jest tajemniczy grobowiec odnaleziony w Chinach.

Logo konsoli Xbox odkryte na grobowcu w Chinach. Microsoft odpowiedział
foto: Twitter.com/xbao_ck

Nie tylko Majowie i Egipcjanie lubili przepych - na początku stycznia 2019 roku w pobliżu miasta Xian odkryto duży grobowiec. Jest miejscem pochówku pierwszego cesarza Shi Huanga z dynastii Qin, który rządził Chinami w latach 221-207 p.n.e. W tej prowincji odnaleziono również znaną Terakotową Armię, którą możemy znać z filmu "Mumia: Grobowiec cesarza smoka". Czynnikiem wyróżniającym grób Shi Huanga, jest ogromny "X" znajdujący się na kopule grobowca.

Zdjęcie tajemniczego symbolu pojawiło się na Twitterze i zostało udostępnione przez użytkownika Xbao, który napisał, że grobowiec wygląda dość znajomo. Do całej sytuacji odniósł się profil Xboksa, który potwierdził, że to stary prototypowy model nazwany Xbox 220 BC.

W Chinach odnaleziono grobowiec z logotypem Xboksa

Xbox postanowił przyśmieszkować jeszcze bardziej - jeden z komentarzy sugerował, że Sun Zi zainspirował się do napisania "Sztuki wojny" właśnie poprzez długie sesje w gry RPG na Xboksie 220 BC. Microsoft odpowiedział:

"

Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew.  "

Oczywiście nikt nie zakłada, że konsole Microsoftu znali już starożytni Chińczycy. Wręcz przeciwnie, wiele osób twierdzi, że Xbox mógł się inspirować dziedzictwem kultury orientu. Chociaż powiedzmy sobie szczerze - "X" w kółku nie jest najbardziej kreatywnym logotypem w historii ludzkości, więc zbieżność może być zwyczajnie przypadkowa. 

Xbox One - cena, najlepsze gry

A oto logo Xboksa dla przypomnienia:

Logo Xbox

Do tej pory powstały 3 generacje konsol Xbox - obecnie w sprzedaży są Xboksy One i jego wersje S (mniejsza) i X (wydajniejsza). Ceny nowych egzemplarzy zaczynają się od około 700 złotych, a niektóre zestawy mogą kosztować nawet około 2 tysięcy złotych. Do najpopularniejszych serii gier przeznaczonych ekskluzywnie na Xboksa należą m.in. "Halo", "Fable", "Gears of War", czy "Forza". 

Kamil Kacperski
Tagi: Archiwum Tajemnic