Lords of Hellas - polska planszówka hitem Kickstartera

Michał Tomaszkiewicz
30.06.2017 15:38
Lords of Hellas - polska planszówka hitem Kickstartera Fot. kadr z wideo

W najbardziej rozbudowanej wersji polska gra planszowa Lords of Hellas kosztuje ponad 900 zł plus koszty wysyłki. Zamówienia opiewają już na 8 000 000 zł – a to dopiero połowa czasu przewidzianego na zbiórkę.

Twórcy – wrocławskie studio Awaken Realms, znane między innymi z planszowej adaptacji This War of Mine – postawili połączyć ducha starożytnej Grecji z klimatami SF. Koncepcja została obudowana zasadami pozwalającymi na osiągnięcie zwycięstwa na cztery różne sposoby, opakowana w robiące wrażenia wzory graficzne i ożywiona za pomocą specjalnie zaprojektowanych figurek.

Pomysł na rozgrywkę – odbudowanie potęgi Grecji dzięki dostępowi do technologii obcych/bogów – pokazano na klimatycznym zwiastunie:

Rezultat? Fani planszówek na świecie oszaleli na punkcie dzieła Awaken Realms. Podczas zbiórki na Kickstarterze zabrakło dodatkowych celów do odblokowania – w połowie kampanii twórcy mają już zamówienia opiewające na 1,7 mln funtów – czyli około 8 mln zł.

Lords of Hellas wymaga koncentrowania się na zagadnienia taktycznych i strategicznych – gracze rywalizują o kontrolę nad przedstawionymi na mapie krainami, dostęp do świątyń (dzięki którym otrzymuje się zastrzyki technologiczne od bogów) i zasadzają się na krążące po niej potwory, jednocześnie wykonując przygodowe zadania specjalne dla prowadzonych przez siebie bohaterów znanych z greckich mitów.

W podstawowej wersji gry można wcielić się w Helenę, Achillesa, Heraklesa i Perseusza – odblokowane cele dodały do nich kilka dodatkowych postaci. Lords of Hellas to gra dla 1-6 osób.

Skala gry robi wrażenie – składa się na nią ponad 120 figurek (czekających na pomalowanie przez gracza), ponad 160 kart oraz ponad 170 innych elementów niezbędnych do rozgrywki. Gra prezentuje się tak:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Zbiórka na Kickstarterze potrwa do 27 lipca 2017 roku –zamówione gry w wersji podstawowej dotrą do graczy w listopadzie 2017 roku.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.