Broniący się łoś strącił helikopter, załodze udało się przeżyć

Michał Tomaszkiewicz
14.02.2018 11:36
Broniący się łoś strącił helikopter, załodze udało się przeżyć Fot. kuhnmi, CC BY 2.0

Łosie to prawdziwe kozaki – jednemu z nich, żyjącemu w amerykańskim stanie Utah, udało się unieszkodliwić polujący na niego helikopter. To się dopiero nazywa obrona terytorium!

Zwierzę nie walczyło co prawda o życie, gdyż zadaniem załogi śmigłowca było uśpienie łosia i założenie mu obroży śledzącej, poczucie zagrożenia musiało być jednak naprawdę duże – wystarczy przecież wyobrazić sobie unoszący się nad głową, głośny śmigłowiec, żeby poczuć się przynajmniej odrobinę nieswojo.

Zanim doszło do wypadku, sytuacja wyglądała na opanowaną – maszyna unosiła się 3 metry nad ziemią, a na łosia została zrzucona siatka mające krępować jego ruchy.

Łoś superktoś

Łoś to duże zwierzę – jego wysokość potrafi przekroczyć nawet 2 metry. Załoga śmigłowca przekonała się, że metr zapasu to zdecydowanie za mało – znajdujący się w podbramkowej sytuacji gigant postanowił zaatakować.

Podskoczył więc i pchnął rogami – udało mu się trafić w tylne śmigło, przez co helicopter stracił stabilność i spadł na ziemię.

W maszynie znajdowały się trzy osoby. Pierwsza z nich wyskoczyła na chwilę przed wypadkiem, żeby unieruchomić znajdującego się pod siatką łosia, dwójka załogi została w helikopterze. Z wypadku wyszli bez szwanku.

Niestety, nie da się tego powiedzieć o łosiu, który próbę obrony przypłacił życiem. Władze stanu Utah poinformowały, że prowadzą śledztwo w sprawie wypadku – do tej pory w taki sposób miało być schwytanych i oznakowanych około 1300 łosi – żadnemu z nich nie stała się krzywda.

Łosie potrafią dobitnie pokazywać swoją dezaprobatę dla znajdujących się w najbliższej odległości maszyn – jeden z nich brutalnie rozprawił się z autonomiczną kosiarką.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.