Łoś wygrał przez nokaut starcie z kosiarką
Michał Tomaszkiewicz
26.09.2016 11:23
Łoś wygrał przez nokaut starcie z kosiarką Fot. kadr z wideo

W świecie zmierzającym do stworzenia maszyny nastawionej na zabijanie prawdziwym terminatorem może zostać łoś. Jak niebezpieczna dla nowych technologii potrafi być ta bestia okazało się, gdy próbowano przepłoszyć zdalnie sterowaną maszyną zwierzę częstujące się bez pozwolenia jabłkami.

Sztuczna Inteligencja uważana jest za najtęższe umysły naszych czasów – na przykład przez Stephena Hawkinga – jako jedno z największych zagrożeń dla istnienia ludzkości. Temat już dawno podjęli twórcy filmów – James Cameron w „Terminatorze” pokazał, co może się stać, gdy maszyny zyskają inteligencję i wolną wolę. Nie mniej przerażającą wizję pokazano w kultowym „Matriksie”.

Jeśli wydawało się Wam, że pesymistyczne wizje przestawionego w tych obrazach świata to w dalszym ciągu pieśń dalekiej przyszłości, jesteście w błędzie. Policja w USA użyła robota, żeby wysadzić w powietrze snajpera mającego na sumieniu zabicie kilku osób.

Amerykańska armia oficjalnie przyznała się do tworzenia autonomicznych „terminatorów”, które będą mogły samodzielnie podejmować decyzję o zlikwidowaniu (czyli zabiciu) osoby mogącej zagrażać interesom USA na podstawie wpisów na Facebooku, a w organizowanym przez Politechnikę Poznańską projekcie VizDoom – mającym pokazać sprawność sztucznej inteligencji w rozpoznawaniu świata na podstawie widzianego obrazu – testowano sprawność SI w zabijaniu się nawzajem. Wygrały systemy stworzone przez Facebooka i Intela.

Jeśli po zapoznaniu się z tymi informacjami poczuliście się przygnębieni, mamy da Was dobrą wiadomość – jest jeszcze nadzieja na przeciwstawienie się dominacji naszych nowych, robotycznych panów. Nosi ona imię „łoś”.

To majestatyczne zwierzę zademonstrowało swój stosunek do przeszkadzających mu wynalazków w szybki, jednoznaczny i przede wszystkim skuteczny sposób. Na własnych obwodach mogła się o tym przekonać zdalnie sterowana maszyna wysłana, żeby przedwcześnie zakończyć jabłkową ucztę zwierzęcia.

Jak widać, wystarczy znaleźć sposób na obłaskawieni łosi, żeby w przyszłości nie trzeba się było obawiać buntu maszyn. Przynajmniej jeśli chodzi o robotyczne kosiarki.

Kto jeszcze może nam pomóc w walce z terminatorami?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.