„Lśnienie” i „Okno na podwórze” w jednym. Intrygujący zwiastun gry komputerowej w gwiazdorskiej obsadzie

05.09.2020 11:06
„Lśnienie” i „Okno na podwórze” w jednym. Intrygujący zwiastun gry komputerowej w gwiazdorskiej obsadzie   Fot. . JOHN MACDOUGALL/AFP/East News (zdjęcie poglądowe)

„Twelve Minutes” to intrygująca gra komputerowa, bazująca na prostym koncepcie utknięcia w pętli czasowej. Właśnie pojawił się pierwszy zwiastun tytułu w gwiazdorskiej obsadzie.

Gra komputerowa „Twelve Minutes” zapowiadana jest jako połączenie

„podskórnego napięcia rodem ze „Lśnienia” z poczuciem klaustrofobii niczym w „Oknie na podwórze”, przemieszanych we fragmentarycznej strukturze „Memento”.

Tak przynajmniej możemy przeczytać w oficjalnym opisie gry na platformie gamingowej Stream. 

Przeczytaj także

Nietypowy koncept gry komputerowej

Tytuł „Twelve Minutes” to mroczna opowieść o tzw. home-invasion, czyli napadzie na dom. Oto młoda para planuje romantyczny wieczór we dwoje. Mężczyzna ugotował dla swojej wybranki kolację. Wszystko idzie zgodnie z planem. Aż do czasu, gdy drzwi ich mieszkania nie zostaną wyważone kopniakiem, a dziewczyna brutalnie pobita.

W tym momencie następuje twist, na którym opiera się cały mechanizm niezależnej gry.

„Mężczyzna budzi się 12 minut wcześniej, a cała sytuacja znowu się powtarza. Bohater musi odkryć prawdę, stojącą za tragicznym wydarzeniem i tym samym uratować swoją dziewczynę,  przerywają cykl ciągłego powtarzania się strasznej sytuacji” – czytamy w opisie fabuły na portalu Slashfilm.

Celem gry jest więc zebranie wszystkich poszlak, odkrycie prawdy za brutalnym wtargnięciem i dzięki temu powstrzymanie niechcianego biegu wydarzeń.

Przeczytaj także

„Twelve Minutes” – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie minutowy zwiastun, zapowiadający emocjonującą rozgrywkę.

„Twelve Minutes” – gwiazdorska obsada

Gra zachęca nie tylko nietypowym konceptem, który choć często wykorzystywany był w kinie, dość rzadko przenikał do świata gier, ale także imponującą obsadą głosową. W główne role wcielają się bowiem: Daisy Ridley, James McAvoy oraz Willem Dafoe. Aktorska pierwsza liga użyczyła głosu trzem postaciom kameralnej gry, dodając jej jeszcze większego dramatyzmu.

Daisy Ridley w następujących słowach wypowiedziała się na temat gry:

„Jest dość mroczna. Szybko przemienia się z tego radosnego wieczoru we dwoje, w mroczną opowieść detektywistyczną. To niezwykle ciekawe, bo ty jako gracz, próbujesz rozwikłać zagadkę i nie doprowadzić do brutalnych wydarzeń” – zdradziła aktorka w rozmowie z portalem Entertainment Weekly.

Przeczytaj także

„Twelve Minutes” – materiał zza kulis

Oprócz zwiastuna, firma Anapurna Interactive wypuściła także materiał zza kulis, w których możemy oglądać aktorów, czytających swoje role.

Przeczytaj także

„Twelve Minutes” – twórcy

Gra została przygotowana przez Anapurna Interactive, nową odnogę słynnej wytwórni filmowej Anapurna Pictures. Pomysłodawcą i developerem gry jest Luis Antonio, której scenariusz powstał we współpracy ze Stevem Lernerem.

„Twelve Minutes” – kiedy premiera?

Prace nad finalną wersją gry wciąż trwają, ale jak podają dziennikarze Slashfilm, firma planuje wyrobić się z końcem prac na Gwiazdkę 2020. Tytuł ma być dostępny na: komputery PC oraz konsole Xbox Series X oraz Xbox One.

Czytaj także: Szokująca moda: Rodzice pokazują dzieciom zdjęcia zdeformowanych ludzi i wrzucają ich reakcję na TikToka.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.