Lubelskie: Zatrzymano mężczyznę, który posiadał ponad 30 karabinów i 7 tysięcy sztuk amunicji

25.06.2020 12:37
Lubelskie: Zatrzymano mężczyznę, który posiadał ponad 30 karabinów i 7 tysięcy sztuk amunicji Fot. zdjęcie poglądowe/ shutterstock.com

Arsenał składający się m.in. z 35 sztuk broni długiej, 10 sztuk krótkiej oraz 7 tys. sztuk amunicji, znaleziony został pod podłogą domku letniskowego w gminie Ludwin. Policja go już zlikwidowała.

Jak poinformowała w środę 24 czerwca na swoich stronach internetowych Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, w sprawie zatrzymano już 33-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Bełżyce. 

Znaleziono ponad 30 karabinów i 7 tysięcy sztuk amunicji

Dwa dni wcześniej 33-latek przyszedł do swojej babci mieszkającej w Lublinie uzbrojony w granat oraz pistolet czarnoprochowy. Żądał pieniędzy. Kobieta wezwała policję. Mężczyzna groził, że wysadzi się w powietrze, konieczna była ewakuacja bloku. Został zatrzymany.

Funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie i znaleźli w nim amunicję, zapalniki oraz substancje chemiczne niewiadomego przeznaczenia. Ponieważ był on już wcześniej karany w związku z nielegalnym posiadaniem broni, policjanci przeszukali też inne miejsca, gdzie mógł przechowywać broń.

Przeczytaj także

Pod podłogą domku letniskowego w gminie Ludwin funkcjonariusze znaleźli natomiast prawdziwy arsenał. Łącznie zabezpieczyli 35 sztuk broni długiej, 10 sztuk broni krótkiej, około 7 tys. sztuk amunicji różnego kalibru, blisko 200 sztuk elementów broni, w tym zamki, komory zamkowe, lufy, a także 20 zapalników, uzbrojony granat oraz substancje chemiczne.

Czarnorynkową wartość tego niecodziennego znaleziska policjanci oszacowali na kwotę co najmniej 200 tys. zł.

33-latek został w środę doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe, gdzie usłyszał zarzuty związane z nielegalnym posiadaniem broni i materiałów wybuchowych, spowodowaniem bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia ludzi oraz usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.