Pogoda
25.06.2020 12:37

Lubelskie: Zatrzymano mężczyznę, który posiadał ponad 30 karabinów i 7 tysięcy sztuk amunicji

Arsenał składający się m.in. z 35 sztuk broni długiej, 10 sztuk krótkiej oraz 7 tys. sztuk amunicji, znaleziony został pod podłogą domku letniskowego w gminie Ludwin. Policja go już zlikwidowała.

Lubelskie: Zatrzymano mężczyznę, który posiadał ponad 30 karabinów i 7 tysięcy sztuk amunicji
foto: zdjęcie poglądowe/ shutterstock.com

Jak poinformowała w środę 24 czerwca na swoich stronach internetowych Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, w sprawie zatrzymano już 33-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Bełżyce. 

Znaleziono ponad 30 karabinów i 7 tysięcy sztuk amunicji

Dwa dni wcześniej 33-latek przyszedł do swojej babci mieszkającej w Lublinie uzbrojony w granat oraz pistolet czarnoprochowy. Żądał pieniędzy. Kobieta wezwała policję. Mężczyzna groził, że wysadzi się w powietrze, konieczna była ewakuacja bloku. Został zatrzymany.

Funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie i znaleźli w nim amunicję, zapalniki oraz substancje chemiczne niewiadomego przeznaczenia. Ponieważ był on już wcześniej karany w związku z nielegalnym posiadaniem broni, policjanci przeszukali też inne miejsca, gdzie mógł przechowywać broń.

pasażer w maseczce w tramwaju
pasażer w maseczce w tramwaju
Przeczytaj także Policja sprawdza zakrywanie ust i nosa w autobusach. Posypały się mandaty

Pod podłogą domku letniskowego w gminie Ludwin funkcjonariusze znaleźli natomiast prawdziwy arsenał. Łącznie zabezpieczyli 35 sztuk broni długiej, 10 sztuk broni krótkiej, około 7 tys. sztuk amunicji różnego kalibru, blisko 200 sztuk elementów broni, w tym zamki, komory zamkowe, lufy, a także 20 zapalników, uzbrojony granat oraz substancje chemiczne.

Czarnorynkową wartość tego niecodziennego znaleziska policjanci oszacowali na kwotę co najmniej 200 tys. zł.

33-latek został w środę doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe, gdzie usłyszał zarzuty związane z nielegalnym posiadaniem broni i materiałów wybuchowych, spowodowaniem bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia ludzi oraz usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

auto z wybitą szybą
auto z wybitą szybą
Przeczytaj także 4-latka zostawiona w upał w aucie na czas zakupów. Policjanci wybili szybę, żeby ją ratować
Tagi: Newsy