Lubuskie. Pijany mężczyzna niszczył groby
19.08.2020 11:35
Lubuskie. Pijany mężczyzna niszczył groby Fot. zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Policja zatrzymała go po tym, gdy mieszkająca nieopodal kobieta postanowiła poinformować funkcjonariuszy o jego nietypowym zachowaniu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Jak podaje Aleksandra Jaszczuk z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu policjanci zatrzymali 39-latka, który dewastował groby na cmentarzu komunalnym w Gozdnicy w Lubuskiem. Mężczyzna był pijany. Gdy wytrzeźwiał, to usłyszał zarzut znieważenia miejsca spoczynku zmarłych. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Pijany niszczył groby. Grozi mu do 2 lat więzienia

Według informacji Polskiej Agencji Prasowej, zajście zauważyła w poniedziałek (17 sierpnia 2020 roku) ze swojego okna mieszkanka Gozdnicy. Ta powiadomiła policję, a kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, mężczyzna leżał już w stanie upojenia alkoholowego w pobliżu zniszczonych nagrobków.

Przeczytaj także

Jak w rozmowie z PAP zaznaczyła Jaszczuk:

Dzięki czujności i zdecydowanej reakcji, i chęci współpracy zawiadamiającej, udało się natychmiast zareagować, a obecni na miejscu funkcjonariusze mieli pewność, że znajdujący się na cmentarzu mężczyzna jest sprawcą zniszczenia nagrobków.

Funkcjonariuszka później dodała jeszcze, że 39-latek kamieniem uszkadzał płyty nagrobkowe, a następnie rozrzucał stojące na pomnikach kwiaty oraz znicze. Kiedy przesłuchiwano go po wytrzeźwieniu, mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Grozi mu do 2 lat więzienia za znieważanie miejsca spoczynku zmarłych. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.