Pogoda
04.04.2018 16:01

Lucas the Spider - kim jest słodki pajączek Lucas?

Możesz nienawidzić pająków, ale Lucasa na pewno pokochasz! 

Lucas the Spider
foto: materiały prasowe

Lucas the Spider to główny bohater internetowej serii krótkich filmów animowanych z uroczym pajączkiem w roli głównej. Zwierzak szybko podbił serca internautów na całym świecie. Nie ma się co dziwić. Trudno znaleźć drugiego tak uroczego pająka. Zazwyczaj te stawonogi kojarzą się z czymś nieprzyjemnym. Ludzie na całym świecie przeszukują swoje mieszkania w obawie, że w kącie może czaić się włochaty pajęczak o ośmiu odnóżach. Na szczęście Lucas the Spider skutecznie odczarowuje mit pająka jako groźnego przeciwnika ludzkości.

Lucas the Spider - co to jest?

Pomysł na powołanie do życia uroczego pająka był dość prozaiczny. Joshua Slice, twórca animowanej postaci w ten sposób chciał przetestować swoje umiejętności jako animatora. Kiedy Lucas odniósł sukces, postanowił za jego pomocą leczyć osoby cierpiące na arachnofobię - irracjonalny lęk przed pająkami. Wykorzystał swoje zdolności i stworzył kolejne przygody uroczo wyglądającego Lucasa o oczach (podwójnych!) Kota ze „Shreka”. Głos stawonogowi podkłada mały bratanek, który użyczył też postaci swojego imienia. Slice opisał powstanie postaci na kanale YouTube, gdzie zamieszcza kolejne przygody pajączka. 

"

To jest test postaci, nad którą pracuję. Jestem odpowiedzialny za projekt, modelowanie, rigging, animację, oświetlenie i renderowanie.  "

Lucas the Spider - odcinki

Slice zamieścił pierwszy odcinek przygód Lucasa na początku listopada 2017 roku. Do tej pory zdobył ponad półtora miliona subskrybentów. Długość każdego z odcinków nie przekracza minuty. Zazwyczaj przygody Lucasa trwają od 20 do 40 sekund. Poniżej zamieszczamy wszystkie odcinki, które ukazały się do tej pory na kanale YouTube Slice'a.

Lucas the Spider

Pierwszy odcinek, który odniósł niespodziewany sukces. Poznajemy w niej głównego bohatera, który uroczo tupie po siedzisku krzesła i opowiada o sobie.

Lucas the Spider - Its Cold Outside

Tym razem Lucas stoi w oknie i chce, żeby wpuścić go do środka, ponieważ na dworze jest bardzo zimno. Uchylilibyście okno temu słodziakowi?

Lucas the Spider - Playtime

Jeśli zastanawialiście się kiedykolwiek, czemu wchodząc do łazienki, znajdujecie pająka w umywalce lub wannie, to już macie odpowiedź. Każdy lubi się czasem trochę zabawić!

Lucas the Spider - Captured

W tym odcinku możemy zobaczyć oczami pająka częste zdarzenie w domu, którego właściciel boi się pająka, ale zamiast go zabijać, chwyta do szklanki i wyrzuca na dwór. Polecamy ten sposób postępowania z wszelkimi zwierzęcymi niechcianymi gośćmi domach. 

Lucas the Spider - Musical Spider

Okazuje się, że Lucas jest nie tylko uroczy, ale również bardzo utalentowany! Potrafi grać na pozytywce, jak na pianinie, w czym pomagają mu odnóża, ale również słodko śpiewać!

Lucas the Spider - Polar Bear

Kolejna stała scena z pająkiem w roli głównej, która regularnie pojawia się w domach z psem lub kotem. Okazuje się, że pająki nie znają się na gatunakch innych zwierząt i są bardzo chętne do zabawy. 

Lucas the Spider - Encore

Lucas znowu chwali się swoim talentem. Tym razem gra na własnoręcznie zrobionej harfie, którą wykonał za pomocą patyków i własnej sieci. 

Lucas the Spider - Giant Spider

Tym razem Lucas przekonuje się na własnej skórze, jak to jest być dużym. Wszystko dzięki drewnianym klockom przedstawiającym gospodarstwo rolne. Okazuje się, że dobre intencje przeradzają się w scenariusz, którego pozazdrościłby niejeden twórca filmów kaijū

Lucas the Spider - Naptime

Lucas szuka miejsca, w którym mógłby uciąć sobie drzemkę. W tym celu zwiedza okolicę, by odnaleźć wygodę i ciszę. Po drodze odnajduje zagubiony jakiś czas temu instrument. Na końcu udaje mu się znaleźć łóżeczko w sam raz dla niego. 

Musicie przyznać, że trudno przejść obojętnie obok tego słodziaka. Slice stworzył już serię gadżetów dla miłośników Lucasa. Prawdopodobnie niebawem pojawi się pluszowy pajączek. Wielu miłośników uważa, że Lucas powinien dostać pełnometrażowy film, który do życia mogłoby powołać na przykład studio Pixar

Czy Lucas przekonał Cię do pająków?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Lucas the Spider