Pogoda
16.06.2020 16:17

„Kowboj w bawełnie” – powstanie odcinek słynnego komiksu o Luckym Luke’u, w którym bohater zmierzy się z Ku Klu Klanem

W najnowszym odcinku słynnej serii powieści graficznych, Lucky Luke rozprawi się z przedstawicielami Ku Klux Klanu. Co jeszcze wiemy o nowej przygodzie słynnego kowboja?

„Kowboj w bawełnie” – powstanie odcinek słynnego komiksu o Luckym Luke’u, w którym bohater zmierzy się z Ku Klu Klanem
fot. Pathe Films/Courtesy Everett Collection/East News

Postać Lucky’ego Luke’a została stworzona przez belgijskiego scenarzystę i rysownika Morrisa w 1946 roku. Scenariusze do wielu numerów napisał także Rene Goscinny, twórca postaci Asteriksa. Przez lata powstało aż 70 tomów przygód bohatera, przetłumaczonych na 29 języków. Teraz jeden z twórców zaprezentował pierwszy materiał z nowego numeru słynnej serii, opowiadającym o tym, jak Lucky Luke postanowił rozprawić się z przedstawicielami Ku Klux Klanu.

Współtwórca „Asterixa”, Albert Uderzo zmarł w wieku 92 lat
Współtwórca „Asterixa”, Albert Uderzo zmarł w wieku 92 lat
Przeczytaj także Współtwórca „Asterixa”, Albert Uderzo zmarł w wieku 92 lat

„Kowboj w bawełnie” ­ – fabuła

Z informacji, podanych przez francuski portal 20 Minutes, dowiedzieliśmy się, że fabuła nowego numeru, zatytułowanego "Lucky Luke. Un Cow-Boy Dans Le Coton", co luźno można przetłumaczyć na "Lucky Luke: Kowboj w bawełnie" rozpocznie się, gdy bohater dowie się, iż odziedziczył ogromną plantację bawełny w Luizjanie. W walce z plantatorami i Ku Klux Klanem towarzyszyć mu będzie Bass Reeves, prawdziwa postać historyczna. Reeves był pierwszy czarnoskórym zastępcą szeryfa, który podczas swojej kariery aresztował ponad 3 tys. podejrzanych.

Warto wspomnieć, że jako bohater pojawił się już w serialu HBO „Watchmen”, gdzie prezentowano film z jego udziałem, który zmienił życie jednego z głównych bohaterów produkcji.

Watchmen
Watchmen
Przeczytaj także Twórcy "Watchmen" nie mają pomysłu na 2. sezon serialu, ale chcieliby, aby powstał

„Kowboj w bawełnie” ­ – oficjalna okładka

Twórca zeszytu, mianujący się jako JUL, podzielił się pierwszą grafiką promocyjną nowego tomu na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. Okładka nowego numeru prezentuje się następująco:

„Kowboj w bawełnie” – kiedy premiera?

Nowe wydawnictwo ma ukazać się na sklepowych półkach we Francji w październiku. Pewnie niedługo później nowy tom zawita także do polskich księgarni, tak jak poprzednie historie ze słynnego cyklu. 

Czytaj także: Spongebob Kanciastoporty oficjalnie należy do społeczności LGBTQ+ 

Czy jesteś fanką/fanem postaci Lucky'ego Luke'a?

Tagi: Newsy Komiks