Pogoda
21.01.2020 16:19

Ludzie i zwierzęta zamienili się miejscami w krótkiej animacji. To człowiek jest zagrożonym gatunkiem [WIDEO]

Krótka animacja pokazuje, ile złego wyrządził człowiek planecie.

Animacja The Turning Point
foto: kadr z wideo

Ostatnio wiele dyskutuje się na temat zmian klimatycznych, które są coraz bardziej odczuwalne. Niektórzy twierdzą, że globalne ocieplenie to bujda, inni przestają pakować warzywa i owoce do plastikowych woreczków. Prawda jest taka, że nasz komercyjny świat produkuje coraz więcej śmieci, z którymi nie możemy sobie poradzić i coś z tym trzeba zrobić - dla siebie, swoich dzieci oraz zwierząt. Niestety działalność człowieka spowodowała, że wiele zwierząt wyginęło, bądź czeka ich taki los, a ogromne pożary w Australii tylko pokazały, w jak zatrważająco szybkim tempie można zniszczyć piękną przyrodę. Ten właśnie szeroki temat poruszył w swoim krótkim animowanym filmie Steve Cutts.

Ludzie i zwierzęta zamienili się miejscami w krótkiej animacji. To człowiek jest zagrożonym gatunkiem [WIDEO]

Artysta stworzył wideo, w którym ludzie i zwierzęta zamienili się miejscami. To człowiekowi grozi wyginięcie, je plastik, jego środowisko naturalne jest niszczone i żyje on na śmietnisku. Natomiast zwierzęta wzbogacają się kosztem innych, kupują niepotrzebne rzeczy, które w szybkim tempie trafiają na wysypisko śmieci i wyrzucają butelki po napojach gdzie popadnie. Za soundtrack odpowiada Wantaways. Ten ponury, animowany filmik pod tytułem "The Turning Point" daje do myślenia...

Korposzczury w pogoni za pieniądzem. Krótka animacja trafnie podsumowała nasze życie
Korposzczury w pogoni za pieniądzem. Krótka animacja trafnie podsumowała nasze życie
Przeczytaj także Korposzczury w pogoni za pieniądzem. Krótka animacja trafnie podsumowała nasze życie

Artysta Steve Cutts tworzy animacje, które są bardzo wymowne i skłaniają nas do refleksji. Sporo szumu narobił jego filmik "Happiness", w którym pokazano wyścig szczurów. Główny bohater, który jest szczurem dosłownie ginie w morzu innych osobników, chce być szczęśliwy, ale zakup kolejnych przedmiotów nie powoduje wcale, że jego stan się zmienia. 

Zobacz także: Jak wygląda nasze społeczeństwo? Ta przerażająca animacja otworzy Wam oczy

Tagi: Duperele