„Ludzka stonoga” podbije świat komiksu. Powstaje powieść graficzna na podstawie serii horrorów

Sergiusz Kurczuk
28.03.2018 11:48
Dr Heiter (Dieter Laser) z filmu Ludzka stonoga|undefined Fot. kadr z filmu Ludzka stonoga

„Ludzka stonoga” powraca. Tym razem nie trafi jednak na kinowy ekran, tylko na karty komiksu. 

Seria horrorów „Ludzka stonoga” Toma Sixa ciągle wzbudza spore kontrowersje. Holenderski filmowiec słynie z filmów przekraczających tematy tabu. Jednak opowieść o szaleńcach, którzy wcielają w życie kuriozalny i obrzydliwy eksperyment, był wyzwaniem nawet dla fanów kina gore. Trudno w końcu z łatwością przełknąć film o naukowcu, który postanowił stworzyć ludzką stonogę z osób połączonych ze sobą na linii usta-odbyt. Jeszcze trudniej przejść obojętnie obok kolejnych dwóch produkcji traktujących o tym samym. Six jednak się nie poddaje i ponownie powołuje do życia „Ludzką stonogę”. Tym razem w formie komiksu.

Ludzka stonoga Fot. foto: kadr z filmu Ludzka stonoga

„Ludzka stonoga” jako powieść graficzna

Na Twitterze filmowca pojawiła się informacja, że komiksowa wersja pierwszej „Ludzkiej stonogi” została już wydrukowana. Six obecnie szuka dystrybutora, który zgodzi się sprzedawać komiks o ludziach tworzących jeden organizm. 

Nie mamy jeszcze odpowiedniej umowy z dystrybutorem, ale powieść graficzna oparta na pierwszej „Ludzkiej stonodze” jaest ku*ewsko gotowa na podbój świata!

To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów trylogii Sixa. Zamiast po raz kolejny oglądać film z 2009 roku, będą mogli przeczytać komiks  i przyjrzeć się ulubionym scenom bez robienia stop klatek. Nie wiadomo, czy wydanie powieści graficznej wiąże się z nadchodzącymi w przyszłym roku 10. urodzinami pierwszej części. Być może tak właśnie jest. Jeśli Six znajdzie dystrybutora, a dystrybutor znajdzie nabywców komiksowej „Ludzkiej stonogi”, niewykluczone, że w przyszłości pojawią się papierowe wersje kolejnych dwóch części. 

Dla przypomnienia podamy tylko, że w pierwszej części niejaki doktor Heiter porywa trójkę ludzi, na których przeprowadza makabryczny eksperyment. W drugiej części dziwak imieniem Martin zainspirowany filmem, postanawia odtworzyć doświadczenie, ale przy użyciu aż 12 osób. Trzecia część opowiadała natomiast o więzieniu, którego naczelnik postanawia wdrożyć w życie nietypowy plan resocjalizacji więźniów, tworząc najdłuższą ludzką stonogę w historii świata. 

Kiedy (i czy w ogóle) odbędzie się premiera powieści graficznej opartej na filmie Sixa? Na razie nie wiadomo, ale bądźcie czujni!

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.