Pogoda
14.10.2020 09:57

Łukasz Szumowski trafił do szpitala z powodu koronawirusa

Łukasz Szumowski trafił do szpitala z powodu koronawirusa. Stan zdrowia byłego ministra wywołał falę komentarzy i emocji w sieci.

Łukasz Szumowski
foto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Łukasz Szumowski, były minister zdrowia ma koronawirusa. Taka informacja po raz kolejny pojawiła się w sieci. Polityk trafił do szpitala, a w internecie rozpoczęły się spekulacje, dlaczego news tej samej treści obiegł Polskę dwa razy w przeciągu kilku tygodni.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa

W ostatnich dniach września informowaliśmy o tym, że były minister zdrowia zaraził się koronawirusem. O sprawie doniósł wówczas Onet, co potwierdził potem sam Szumowski, który dzień później ogłosił, że jest już zdrowy, a także zakończył okres kwarantanny.

Łukasz Szumowski w szpitalu z powodu kornawirusa

Po przeszło dwóch tygodniach od tamtych wydarzeń w sieci pojawiła się kolejna informacja o chorobie Szumowskiego. Portal Wirtualna Polska doniósł, że były minister zdrowia trafił do szpitala z objawami koronawirusa. Dziennikarzom z Money.pl udało się porozmawiać z politykiem, który potwierdził, że jest chory.

"

Jestem chory i przebywam w szpitalu. Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni, prawdopodobnie był w moim przypadku fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza. "

trumna - zdjęcie poglądowe
trumna - zdjęcie poglądowe
Przeczytaj także Trafił do grobu przez koronawirusa. Po dwóch tygodniach wrócił do domu [WIDEO]

Szumowski zapytany o samopoczucie, nie kipiał optymizmem. Dyplomatycznie przekazał mediom, że bywało w tej kwestii lepiej.

Kiedy informacja o stanie zdrowia Łukasza Szumowskiego zalała internet, rozpoczęły się spekulacje. Komentujący zdarzenie dziennikarze i obywatele zastanawiają się nad procedurami i jakością testów wykonywanych w Polsce, skoro tak łatwo o pomyłkę.

Jasnowidz Jackowski, jasnowidz z Człuchowa o pandemii koronawirusa w Polsce
Jasnowidz Jackowski, jasnowidz z Człuchowa o pandemii koronawirusa w Polsce
Przeczytaj także Jasnowidz Jackowski o pandemii koronawirusa w Polsce: "W trakcie 2 tygodni nastąpi załamanie"
Tagi: koronawirus