Pogoda
08.08.2019 12:27

Luksemburg będzie pierwszym europejskim krajem, w którym zapalicie legalnie jointa

Po Kanadzie, Urugwaju i 11 stanach w USA przyszedł czas na pierwszy europejski kraj, który pozwoli wam kupić legalnie marihuanę.

Marihuanina
źródło: shutterstock

Luksemburg wystosował oficjalne pismo do pozostałych krajów z Unii Europejskiej, w którym prosi o zmianę podejścia do marihuany. Minister zdrowia potwierdził, że Luksemburg niedługo zalegalizuje produkcję i konsumpcje marihuany i wzywa pozostałe państwa członkowskie do tego samego.

Luksemburg już od kilku lat zezwala na użycie medycznej marihuany. Jednak w ciągu dwóch lat każdy pełnoletni mieszkaniec kraju będzie mógł dokonać zakupu canabisu na własny użytek.

marihuana
marihuana
Przeczytaj także Jesteś użytkownikiem marihuany? Możesz potrzebować większej dawki narkozy

Rząd będzie regulował produkcję i dystrybucję poprzez specjalnie utworzoną do tego agencję.

Wstępne prawodawstwo ma być złożone pod głosowanie jeszcze w tym roku. W ustawie ma się znaleźć zakaz zakupu marihuany przez turystów. Luksemburg nie chce, aby ich kraj stał się popularnym podpunktem na mapie "narkoturyzmu".

Posiadanie ilości mniejszej niż gram przez młodzież w wieku między 12 a 17 roku życia nie będzie postrzegana jako przestępstwo.

Co ciekawe w Holandii oficjalnie marihuana jest nielegalna. Rząd jednak przymyka oko na tych, którzy decydują się zapalić w Amsterdamie.

Jak dotąd jedynie Kanada i Urugwaj zdecydowały się na legalizacji popularnego "narkotyku". W Urugwaju można kupić maksymalnie 10 gramów tygodniowo w jednej 20 aptek, które mają prawo sprzedawać marihuanę. W Kanadzie każda osoba pełnoletnia może posiadać do 30 gramów suszu.

Kiedy marihuana będzie legalna w Polsce?

źródło: The Guardian

Przeczytaj także:  Elon Musk może stracić dostęp do poufnych informacji przez palenie marihuany

Czy jesteś za legalizacją marihuany?

Tagi: Duperele