Lunation: Polacy stworzyli grę o kosmicznych wojnach. Na czym polega ich planszówka?

Natalia Hluzow
07.05.2018 14:15
Lunation|undefined Fot. kadr z wideo

Lunation to projekt twórców z Gdyni, którzy zafascynowani jednocześnie gwiezdnymi podbojami i grami bez prądu, postanowili stworzyć łączącą obydwa elementy grę planszową.

Lunation promowana jest jako dynamiczna gra o kosmicznym podboju i wojnie, której gracze wcielają się w rywali o tron Imperium. Twórcami planszówki są członkowie zespołu skupionego wokół inicjatywy wydawniczej o nazwie Underworld Kingdom.

O czym opowiada gra Lunation?

Zespół tworzący grę Lunation sam siebie określa jako inicjatywę wydawniczą powstałą z pasji do gier. Na rynku działają od maja 2016 roku, a w składzie zespołu znajdują się specjaliści z dziedzin projektowania mechaniki gry, grafiki i ilustracji. Fabułę gry Lunation opisują w następujący sposób:

Imperator dokonał żywota. Prawo stanowi, że jeśli żyje więcej niż jeden następca tronu, musi odbyć się Wojna Lunarna, aby ustalić, kto będzie nowym władcą Imperium.

Wojna Lunarna trwa 29 dni, 12 godzin, 44 minuty i 3 sekundy – jeden pełen cykl księżycowy dawno zapomnianej planety Ziemia.

Teatrem działań wojennych jest specjalnie wydzielony, niezamieszkany sektor położony na rubieżach Imperium. Antyczne, automatyczne fabryki i stocznie zostają uruchomione pierwszy raz od dziesięcioleci. O sukcesji zadecyduje spryt, umiejętności, odwaga dowódców Flot i strategiczne rozmieszczenie sił.

Lunation – zasady gry

Celem gry jest zwycięstwo w walce o tron Imperium. Gracze mają szanse osiągnąć to w trakcie siedmiu tur rozgrywki, eksplorując systemy planetarne, budując floty oraz rekrutując różne postaci. Twórcy zapowiadają, że mimo rozbudowanej fabuły, zasady gry są proste, jednak należy nastawić się na negatywną interakcję z elementami area control – niczym podczas gry w Monopoly, szczęśliwe pary mogą zamienić się w dwie wrogie jednostki, a przyjaciele stać się zwaśnionymi rywalami. Grę cechuje duża regrywalność, zróżnicowane drogi do zwycięstwa i dynamiczne walki, które umożliwiają specjalne kostki do gry.

Lunation Fot. foto: materiały prasowe

W Lunation mogą grać 2-4 osoby, zaś cała rozgrywka może zamknąć się w czasie od 30 do 120 min.

Z pełnymi zasadami gry możecie zapoznać się dzięki poniższemu wideo:

Kiedy premiera gry Lunation?

Twórcy gry z Underworld Kingdom aktualnie starają się zebrać fundusze na wydanie swojej gry planszowej ze wszystkimi planowanymi komponentami na portalu crowdfundingowym wspieram.to. Jeśli uda im się zebrać 45 000 złotych, gra trafi do sprzedaży w listopadzie 2018 roku. Zbiórka zakończy się 19.05. 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.