Lustro śledzi fitnessowe postępy nagich użytkowników

Michał Tomaszkiewicz
15.04.2016 10:09
Lustro śledzi fitnessowe postępy nagich użytkowników Fot. materiały prasowe

Lustro opracowane przez Naked Labs pomoże śledzić postępy (lub ich brak) w budowaniu rzeźby ciała. Dla uzyskania najlepszych efektów twórcy sugerują, żeby pokazywać się przed urządzeniem nago.

Zestaw Naked 3D Fitness Tracker składa się z lustra oraz platformy obrotowej, w którą wbudowana jest także waga. Pod zwierciadłami znajdują się czujniki Intel RealSense, zdolne do skanowania otoczenia z dokładnością do 2 mm.

Urządzenie tworzy dokładny skan 3D ciała użytkownika, wykrywając i opisując także procent tkanki tłuszczowej. Zapisane obrazy – producent zaleca wystawianie się na oko lustra przynajmniej raz na tydzień – mogą być porównywane w specjalnej aplikacji, dzięki czemu można łatwo sprawdzić przyrost mięśni lub redukcję tkanki tłuszczowej.

Podczas skanowania użytkownik stoi na specjalnej obrotowej platformie, która przy okazji zapisuje jego wagę. Dokładne miejsce, w którym powinna być umieszczona podstawa, wskazywana jest przez lustro za pomocą lasera.

Im więcej ciała użytkownika jest odkrytego, tym bardziej wiarygodne będą wyniki skanowania. Osoby, które czują niechęć przed obnażaniem się mogą pozować w bieliźnie. Proces skanowania trwa około 20 sekund.

Ograniczone zaufanie do urządzenia Naked 3D Fitness Tracker jest jak najbardziej uzasadnione – producent informuje, że dane będą przechowywane w zaszyfrowanej postaci w serwisie chmurowym, dodając przy tym, że użytkownicy będą mogli wybrać, jakie dokładnie informacje mają być transferowane. Naked Labs zapewnia ponadto, że dane nie będą nikomu udostępniane – chyba, że użytkownik podzieli się nimi sam.

Czy wysyłanie informacji zebranych podczas skanowania użytkownika do internetu jest niezbędne? Teoretycznie w lustro wbudowany jest pełnoprawny komputer (z procesorem Atom), który ma możliwość przechowywania danych na wbudowanej pamięci o pojemności 8 GB. Aplikacja prezentująca postępy – dostępna dla iOS oraz Androida – mogłaby synchronizować się komunikując się z urządzeniem przez Bluetooth lub Wi-Fi.

Wbudowane w platformę obrotową akumulatory mają zapewniać po naładowaniu 2 miesiące typowego użytkowania. Żeby uzupełnić zapas energii, wystarczy zbliżyć postawę do lustra - ładowanie odbywa się bezprzewodowo. 

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Program nie pokazuje zdjęć użytkownika, lecz odtworzony w 3D wygląd jego ciała (wygląda on bardzo realistycznie, mimo że użyto szarego koloru). Jeśli śledzone są postępy, partie ciała które się zmieniły zostaną wskazane i oznaczone odpowiednim kolorem.

Do jednego lustra można przypisać do 6 różnych kont w aplikacji (mogą być używane na jednym lub kilku smartfonach); twórcy zapewniają, że z opcji skanowania próbnego, pokazującego możliwości urządzenia, korzystać będzie można bez ograniczeń.

Naked 3D Fitness Tracker został wyceniony na 499 dolarów – zamówienia przyjmowane są już dziś, na pierwsze dostawy trzeba będzie jednak czekać do marca 2017 roku.

Korzystalibyście nago z inteligentnego lustra?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.