Pogoda
06.07.2017 15:55

Lustrzany Mercedes S500 prosto z Filadelfii

Rzeźbiarz z Brooklynu stworzył Mercedesa S500 w całości z... luster. 

Lustrzany Mercedes S500 prosto z Filadelfii
foto: jordangriska.com

Pisaliśmy ostatnio o piosence stworzonej przez kabaret Czwarta Fala na cześć Daewoo Tico. Jednak układanie utworów muzycznych ku chwale modeli samochodów produkowanych przez koncerny motoryzacyjne to nie jedyny sposób na pokazanie swojej miłości do czterech kółek. Na zupełnie inny pomysł wpadł Jordan Griska, rzeźbiarz z Brooklynu.

Z tysięcy luster stworzył oryginalnie wyglądającego Mercedesa. Model S500 ze stajni niemieckiego koncernu motoryzacyjnego był produkowany w latach 1998 - 2005 w zastępstwie za model W190. W porównaniu do poprzednika zmieniony został silnik oraz kilka elementów zewnętrznych tj. zderzaki. Dodatkowo w S500 pojawiły się ceramiczne hamulce a także ulepszona skrzynia biegów.

Choć model Mercedesa S500 (W220) można często spotkać na naszych ulicach, to właśnie on stał się inspiracją dla Griska. Pochodzący z Filadelfii rzeźbiarz jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Pensylwanii. Jego prace zostały uhonorowane nagrodą Cresson Scholarship i Governor's Award. Dodatkowo możecie się z nimi zapoznać podczas licznych wystaw na których prezentuje swoje dzieła.

merc2

Jednym z nich jest stworzony z kilku tysięcy luster Mercedes S500. Rzeźbiarz zakpił sobie trochę z naszego wzroku i stworzył dzieło wyglądające za każdym razem inaczej w zależności, w którym miejscu stoimy. Mimo, że tworzenie Mercedesa zajęło Jordanowi prawie rok, nie jest on idealnym odzwierciedleniem pierwowzoru. Co ciekawe, każdy kawałek szkła docinany był na zamówienie techniką laserową i montowany pieczołowicie na szkielecie modelu.

Niestety, auto nigdy nie wyjedzie nie ulicę, gdyż nie ma w nim żadnego ruchomego elementu. Jednak widok lustrzanego auta mógłby być zaskoczeniem dla wielu z nas. Obecnie Mercedes jest częścią wystawy w Muzeum Sztuki Współczesnej w Filadelfii.

Czy podoba się Wam lustrzany Mercedes S500?

Aleksandra Kopka
Tagi: rzeźba Mercedes S500 Mercedes Benz