Pogoda
23.03.2020 10:34

Łydka Grubasa zagrała koncert na YouTubie. Przyjechała policja i przerwała go z powodu koronawirusa [WIDEO]

10 000 osób uczestniczyło wirtualnie w transmitowanym w serwisie YouTube koncercie Łydki Grubasa. Występ został przerwany przez policję z powodu naruszenia przyjętych przez rząd środków ostrożności mających spowolnić rozprzestrzeniania się COVID-19.

Łydka Grubasa
foto: Karol Makurat/REPORTER

Interwencją policji zakończył się przygotowany przez Łydkę Grubasa koncert transmitowany w serwisie YouTube. Występ był prezentem dla fanów, którzy stosują się do apelu #zostawdomu.

Kwarantanna społeczna to jedyny skuteczny sposób zapobiegania nowym infekcjom koronawirusa SARS-CoV-2. Liczba chorych w Polsce zwiększa się coraz szybciej i jeśli nie wykażemy się odpowiedzialnością, sytuacja może wymknąć się spod kontroli.

Łukasz Szumowski
Łukasz Szumowski
Przeczytaj także Minister zdrowia Łukasz Szumowski: dziesiątki tysięcy chorych i setki zgonów, jeśli będziecie wychodzić z domu

Łydka Grubasa postanowiła zagrać na YouTubie dla fanów, wynagradzając ich za stawianie oporu epidemii.

"

Z racji koronoszajsu zwracamy się do Was, posiedźcie w domu. Szanujmy zdrowie i życie innych, poza tym, im skuteczniej zareagujemy, tym szybciej załatwimy drania i wrócimy do normalności. Ale żeby nie było Wam nudno, to zrobimy to, co możemy najlepszego w tej sytuacji... Zapraszamy Was na koncert online... "

Szybko okazało się jednak, że policja przyjeżdża nie tylko na Facebooka.

Koncert online Łydki Grubasa przerwany przez policję

Muzycy wiadomość o nakazie natychmiastowego zakończenia występu usłyszeli po zgraniu 1,5 godzinnego występu.

Zespół do sytuacji podszedł z humorem, chociaż mało brakowało, żeby skończyło się aresztowaniem członków.

"

Koncert jest dostępny do odsłuchu i obejrzenia, link wrzucamy w komentarze. Zapraszamy serdecznie, warto to obejrzeć chociażby dla miny Hipisa, którą robi kiedy dowiaduje się że jeszcze jeden kawałek i wyjdziemy skuci (no dobra, ułatwmy - 1:35:53) "

Występ Łydki Grubasa na YouTubie można obejrzeć poniżej:

Koncert został przerwany, gdyż transmisja odbywała się z amfiteatru w Ostródzie, który jako placówka kulturalna powinien być bezwzględnie zamknięty z powodu epidemii koronawirusa. Zespół zamieścił wyjaśnienie sprawy na Facebooku.

Szkoły, kina, teatry i inne ośrodki kulturalne zostały zamknięte, żeby zapobiegać gromadzeniu się w jednym miejscu większej liczby osób. Ograniczono także funkcjonowanie galerii handlowych, restauracji i barów.

Zobacz także: Premier Morawiecki: "Zwiększamy kary za nieprzestrzeganie kwarantanny". Wiemy, do kiedy będą zamknięte szkoły

Spodziewaliście się policji na YouTubie?

Tagi: Newsy Łydka Grubasa koronawirus