Łydka Grubasa zagrała koncert na YouTubie. Przyjechała policja i przerwała go z powodu koronawirusa [WIDEO]

23.03.2020 10:34
Łydka Grubasa zagrała koncert na YouTubie. Przyjechała policja i przerwała go z powodu koronawirusa [WIDEO] Fot. Karol Makurat/REPORTER

10 000 osób uczestniczyło wirtualnie w transmitowanym w serwisie YouTube koncercie Łydki Grubasa. Występ został przerwany przez policję z powodu naruszenia przyjętych przez rząd środków ostrożności mających spowolnić rozprzestrzeniania się COVID-19.

Interwencją policji zakończył się przygotowany przez Łydkę Grubasa koncert transmitowany w serwisie YouTube. Występ był prezentem dla fanów, którzy stosują się do apelu #zostawdomu.

Kwarantanna społeczna to jedyny skuteczny sposób zapobiegania nowym infekcjom koronawirusa SARS-CoV-2. Liczba chorych w Polsce zwiększa się coraz szybciej i jeśli nie wykażemy się odpowiedzialnością, sytuacja może wymknąć się spod kontroli.

Przeczytaj także

Łydka Grubasa postanowiła zagrać na YouTubie dla fanów, wynagradzając ich za stawianie oporu epidemii.

Z racji koronoszajsu zwracamy się do Was, posiedźcie w domu. Szanujmy zdrowie i życie innych, poza tym, im skuteczniej zareagujemy, tym szybciej załatwimy drania i wrócimy do normalności. Ale żeby nie było Wam nudno, to zrobimy to, co możemy najlepszego w tej sytuacji... Zapraszamy Was na koncert online...

Szybko okazało się jednak, że policja przyjeżdża nie tylko na Facebooka.

Koncert online Łydki Grubasa przerwany przez policję

Muzycy wiadomość o nakazie natychmiastowego zakończenia występu usłyszeli po zgraniu 1,5 godzinnego występu.

Zespół do sytuacji podszedł z humorem, chociaż mało brakowało, żeby skończyło się aresztowaniem członków.

Koncert jest dostępny do odsłuchu i obejrzenia, link wrzucamy w komentarze. Zapraszamy serdecznie, warto to obejrzeć chociażby dla miny Hipisa, którą robi kiedy dowiaduje się że jeszcze jeden kawałek i wyjdziemy skuci (no dobra, ułatwmy - 1:35:53)

Występ Łydki Grubasa na YouTubie można obejrzeć poniżej:

Koncert został przerwany, gdyż transmisja odbywała się z amfiteatru w Ostródzie, który jako placówka kulturalna powinien być bezwzględnie zamknięty z powodu epidemii koronawirusa. Zespół zamieścił wyjaśnienie sprawy na Facebooku.

Szkoły, kina, teatry i inne ośrodki kulturalne zostały zamknięte, żeby zapobiegać gromadzeniu się w jednym miejscu większej liczby osób. Ograniczono także funkcjonowanie galerii handlowych, restauracji i barów.

Zobacz także: Premier Morawiecki: "Zwiększamy kary za nieprzestrzeganie kwarantanny". Wiemy, do kiedy będą zamknięte szkoły

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.