Pogoda
09.05.2017 12:23

Lynda Carter w obronie piersi Wonder Woman

Lynda Carter, która wcielała się w Wonder Woman w latach 70., poruszyła temat piersi superbohaterki.

Lynda Carter w obronie piersi Wonder Woman
foto: materiały prasowe

Jesteśmy coraz bliżej premiery nowej „Wonder Woman” z Gal Gadot w tytułowej roli. Z tej okazji o Dianie Prince z iście feministycznym zacięciem zaczęła wypowiadać się Lynda Carter. Aktorka uważa, że ludzie powinni odpuścić sobie komentowanie i zwracanie uwagi na biust kobiecej bohaterki:

"

Z całym szacunkiem, ale kobiety mają piersi. Superman ma wielki worek na kroczu, podobnie jak Spider-Man i Green Lantern, a ich muskuły są wyraźnie podkreślone i jakoś nikt nie ma z tym problemu. "

Gdy Wonder Woman trafiła do telewizji w latach 70. wiele osób zwracało uwagę na jej biust. Carter w jednym z wywiadów wyznała, że do dziś ludzie w rozmowach z nią komentują jej miseczki i dodają, że plakat z jej podobizną trzymali nad łóżkiem lub co gorsze w łazience. Aktorka uważa, że dziś Gal Gadot będzie musiała się zmierzyć z tym samym problemem co ona:

"

Jeżeli ludzie mają problem z silną kobieca bohaterką, to nie rozumieją całej idei. To skrajnie seksistowskie myślenie, że Wonder Woman reprezentowana jest wyłącznie przez swoje piersi i kusy kostium. Owszem kobiety mają biust, ale kobiety potrafią się też bronić i walczyć. W postaci Wonder Woman chodzi o mówienie prawdy. "

Nową wersję „Wonder Woman”wyreżyserowała Patty Jenkins. Twórczyni poprosiła Carter o udzielenie jej rad co do sportretowania bohaterki na ekranie:

"

Powiedziała mi, że kiedy zaczęła grać Wonder Woman, to nigdy nie przestała się wcielać w Dianę. To osoba z charakterem, emocjami i uczuciami. Nie może się ona stać jak maszyna lub osoba, z którą nie czuje się więzi. "

Przypominamy Wam czołówki serialowej „Wonder Woman” z rolą Lyndy Carter:

Scenariusz do dzieła Patty Jenkins napisali Allan Heinberg i Geoff Johns. W tytułowej roli obsadzona została Gal Gadot jednak na ekranie zjawią się także Chris Pine, Robin Wright, Connie Nielsen, David Thewlis, Elena Anaya, Danny Huston, Ewen Bremner oraz Lucy Davis. Obraz wkroczy do kin 2 czerwca 2017 roku.

Jako Wonder Woman wolisz...

Robert Skowronski
Tagi: Wonder Woman