Pogoda
20.07.2020 10:54

MSZ ostrzega: Na "Paszport Polsatu" nie wjedziesz do Chorwacji. To nie żart!

Wybieracie się do Chorwacji? MSZ ostrzega, że na "Paszport Polsatu" nie przekroczycie granicy.

"Paszport Polsatu" nie pozwala na przekroczenie granicy Chorwacji
Foto: Shuttenstock

Chorwacja to bardzo popularny wśród Polaków kierunek wakacyjnych wojaży. Jednak by tam dojechać, musimy się poddać kontroli granicznej. Chorwacja znajduje się bowiem poza strefą Schengen.

"Paszport Polsatu" nie pozwala na przekroczenie granicy Chorwacji

Na oficjalnej stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ostatnim czasie pojawiło się kilka ważnych informacji dotyczących wyjazdów do Chorwacji. Jedna z nich dowodzi, że urzędnikom ministerstwa nie brakuje poczucia humoru.

Polskie jezioro o niespotykanie czystej i przeźroczystej wodzie
Polskie jezioro o niespotykanie czystej i przeźroczystej wodzie
Przeczytaj także Polskie jezioro o niespotykanie czystej i przeźroczystej wodzie. Światło dociera na głębokość 14-15 metrów [WIDEO]

MSZ w rządowym serwisie gov.pl przypomina podróżującym o dokumentach uprawniających turystów do wjazdu na teren Chorwacji.

"

Przypominamy, że Chorwacja znajduje się poza strefą Schengen, co oznacza, że przy przekraczaniu granicy państwowej wjeżdżający podlegają kontroli granicznej. Wjazd do Chorwacji możliwy jest wyłącznie na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Obowiązek ten dotyczy nawet najmłodszych podróżnych. Żaden inny dokument, ani zaświadczenie, nie może zastąpić ww. dokumentów podróży. "

– czytamy w komunikacie umieszczonym na rządowej stronie.

Tekst ilustruje grafika, na której obok paszportu i dowodu osobistego umieszczono zdjęcie "Paszport Polsatu", który jest oznaczony czerwonym znakiem "x" w kółku, dającym do zrozumienia, że dokument ten nie pozwoli przekroczyć chorwackiej granicy.

Do sytuacji odnieśli się dziennikarze serwisu Polsatnews.pl:

"

Nie wiemy, czy rzeczywiście ktoś próbował wcześniej w taki sposób przekroczyć granicę - okazując "nasz" Paszport. Zwróciliśmy się w tej sprawie do MSZ z prośbą o komentarz. "

"Paszport Polsatu" (pełna nazwa Paszport Rodzinny Klubu Polsatu) to nazwa akcji marketingowej prowadzonej przez Polsat w drugiej połowie lat. 90. Każda z 13 mln egz. książeczek brała udział w loterii.

Zobacz również: Gdzie będzie można wyjechać na zagraniczne wakacje? Wiceminister podał krótką liczbę miejsc

Tagi: Ciekawostki