Ma 120 metrów długości i wygląda jak UFO. Czy nieprawdopodobny stwór pochodzi z Ziemi? [WIDEO]

17.04.2020 23:46
Ma 120 metrów długości i wygląda jak UFO. Czy nieprawdopodobny stwór pochodzi z Ziemi? [WIDEO] Fot. Kadr z wideo

Naukowcy ze Schmidt Ocean Institute zarejestrowali niezwykłe stworzenie. Czy przerażający stwór pochodzi z Ziemi? Zobacz niesamowite wideo!

Nieprawdopodobnego odkrycia dokonali badacze z SOI (Instytut Oceaniczny Schmidta). Za pomocą zdalnie sterowanego pojazdu o nazwie SuBastian znaleźli coś, co w pierwszej chwili uznali za pozaziemski obiekt. Jak się później okazało, było to niezwykle rzadko spotykane zwierze.

Przerażający stwór u wybrzeży Australii

Badacze odkrywają kolejne gatunki zwierząt, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Niektóre bardziej przypominają obcych z filmów grozy niż jakiekolwiek znane nam stworzenia zamieszkujące Ziemię. Może nam się wydawać, że wiemy wiele o tym, co pływa w wodach lub wędruje po lądzie. Istnieje jednak wiele gatunków, o których większość ludzi nigdy nawet nie słyszała i być może nie chciałby usłyszeć.

Przeczytaj także

Grupa naukowców penetrowała wody wybrzeży Australii za pomocą zdalnie sterowanych pojazdów. Gdy jeden z nich wracał na powierzchnię, grupa badaczy zobaczyła niesamowite stworzenie.

Wszyscy oniemieliśmy, gdy ujrzeliśmy to na ekranie. Cała załoga statku chciała to zobaczyć. Rurkopławy są często spotykane, jednak ten był wyjątkowo duży i  wyglądał niezwykle. Napotkane stworzenie to najprawdopodobniej najdłuższe zwierzę na planecie.

  - twierdzą zgodnie Nerida Wilson i Lisa Kirkendale z Western Australia Museum.

O koloniach rurkopławów niewiele wiemy. Prawdopodobnie żyją one na głębokości do 3000 metrów, są nazywane „pływającymi miastami”. Ten okaz miał obwód 47 metrów.

Ten okaz jest największym, jaki kiedykolwiek zarejestrowano i wygląda jak UFO

- napisali naukowcy

 Całość wygląda jak jedno zwierzę, ale w rzeczywistości są to tysiące osobników, które tworzą organizm wyższego rzędu

-stwierdził biolog morski Stefan Siebert z Brown University.

Porównywane do Borga z filmu Star Trek Rurkopławy (Siphonophora) to zwierzęta spokrewnione z meduzami i koralami. Z wyglądu przypominają długa, galaretowatą mackę.

Jednak nie jest to jeden organizm, a setki maleńkich osobników, które tworzą wspólnie kolonię. W Nowej Zelandii czasem nazywa się to apolemią lub meduzą strunową.

Wielu organizmów są ze sobą połączonych, ponieważ samodzielnie nie są w stanie istnieć. Mają zdolność klonowania się. Niektóre z nich mają parzydełka a pomocą macek, przyciągają do siebie pożywienie. Inne posiadają czerwone wabiki. Każdy z członów spełnia konkretną rolę i żadnego z nich nie może zabraknąć.

Zobacz również: Polskie „Stranger Things”. Przerażający przypadek dziewczynki z Sosnowca

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.