Pogoda
28.02.2019 15:27

Macaulay Culkin producentem drugiej części gry, w którą grał podczas rozdania Oscarów

Macaulay Culkin, znany przede wszystkim jako Kevin pozostawiany co święta w domu, został przez przypadek producentem gry ToeJam & Earl: Back in the Groove! – wystarczył do tego jeden tweet.

ToeJam & Earl
foto: materiały prasowe

ToeJam & Earl to gra, która zadebiutowała w 1991 roku na konsolę Sega Genesis. Było w niej praktycznie wszystko, co definiowało lata 90. XX wieku – kolorowa, nieco psychodeliczna grafika, absurdalna akcja i charakterystyczna grafika.

Tytuł opowiada o losach dwóch kosmitów, których statek rozbił się na Ziemi, a oni muszą rozpocząć rozpaczliwie kolorową walkę o przetrwanie, zmagając się z hordami nerdów i ponętnych kobiet w stanikach wykonanych z łupin orzechów kokosowych.

W 2015 roku twórcy ToeJam & Earl przeprowadzili na Kickstarterze udaną zbiórkę na stworzenie nowej gry z dwójką bohaterów – gracze powierzyli im łącznie ponad 500 000 dolarów. Prace nad ToeJam & Earl: Back in the Groove! Trwają od tamtej pory pełną parą, a studio po drodze zyskało nieoczekiwanego sojusznika - Macaulaya Culkina.

Kevin sam w domu
Kevin sam w domu
Przeczytaj także Kevin sam w domu gra w gry Kevin sam w domu [WIDEO]

Macaulay Culkin producentem gry ToeJam & Earl: Back in the Groove!

Uwagę twórców nowej odsłony przygód dwójki kosmitów przykuł tweet Culkina z 2018 roku, pokazujący czym aktor zajmował się podczas ceremonii rozdania Oscarów.

"

Chwilę później wymienialiśmy już wiadomości, zastanawiając się jak mogę dotrzeć do studia produkującego grę. Odwiedziłem twórców w San Francisco, miałem okazję porozmawiać z każdym pracującym nad nowym tytułem, grałem także w betę przez dwa dni. Udało się ją przejść, co zrobiło duże wrażenie. "

Okazało się, że Macaulay Culkin, fan gier retro, wolał zagrać w oryginalną grę na Sedze Genesis. Aktor wspomina, że przeżył z nią wiele miłych chwil, szczególnie podczas gry z bratem i traktowaniu trybu współpracy na podzielonym ekranie jako okazji do zaszkodzenia prowadzonym sobie postaciom.

Zobacz także: >> Macaulay Culkin oficjalnie zmieni drugie imię na Macaulay Culkin <<

ToeJam & Earl: Back in the Groove! pojawi się na praktycznie wszystkie sprzętowe – premiera gry wyznaczona jest na 1 marca 2019.

Grywacie czasem w gry retro?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry