Pogoda
21.07.2020 16:38

Madonna ukarana przez rosyjski rząd. Będzie musiała zapłacić ogromną grzywnę

Rząd w Rosji ukarał Madonnę ogromną grzywną. Piosenkarka 8 lat temu wstawiła się za środowiskiem LGBT, teraz ma za to słono zapłacić.

Madonna
foto: face to face/FaceToFace/REPORTER

Madonna podzieliła się ze swoimi fanami fatalnymi wieściami. Piosenkarka twierdzi, że rosyjski rząd ukarał ją grzywną w wysokości miliona dolarów za publiczne wspieranie środowisk LGBTQ+ podczas jej koncertu w Petersburgu.

Madonna ukarana przez rosyjski rząd

Podczas występów w ramach trasy koncertowej MDNA w 2012 roku, Madonna wygłosiła pełne emocji przemówienie. Porównała w nim walkę o prawa LGBTQ+ do walki o prawa obywatelskie w latach 60. Słowa nie spodobały się rosyjskim władzom.

młoda para w tańcu
młoda para w tańcu
Przeczytaj także Śluby tylko z muzyką kościelną. Świeckie utwory nie podobają się Kościołowi

Wstępne raporty dotyczące sprawy sugerowały, że gwiazda pop miała zostać ukarana grzywną w wysokości 17 tysięcy dolarów. Jednak 20 lipca piosenkarka zdradziła fanom, że będzie musiała zapłacić o wiele większą sumę.

"

Wygłosiłam to przemówienie na koncercie w Petersburgu 8 lat temu. Rząd ukarał mnie grzywną w wysokości miliona dolarów za wspieranie środowisk homoseksualnych.  "

Madonna w 2012 roku nie po raz pierwszy i na pewno nie ostatni wsparła walkę o prawa mniejszości. Oprócz interesów społeczności LGBTQ + artystka popiera także ruchy mające na celu poprawę życia mniejszości etnicznych. Niedawno wzięła udział w marszu Black Lives Matter w Londynie.

Bestsellery
Bestsellery
Przeczytaj także Pisarz kupował własne książki, żeby podbić je na listach bestsellerów
Tagi: LGBT