Madonna ukarana przez rosyjski rząd. Będzie musiała zapłacić ogromną grzywnę

21.07.2020 16:38
Madonna ukarana przez rosyjski rząd. Będzie musiała zapłacić ogromną grzywnę Fot. face to face/FaceToFace/REPORTER

Rząd w Rosji ukarał Madonnę ogromną grzywną. Piosenkarka 8 lat temu wstawiła się za środowiskiem LGBT, teraz ma za to słono zapłacić.

Madonna podzieliła się ze swoimi fanami fatalnymi wieściami. Piosenkarka twierdzi, że rosyjski rząd ukarał ją grzywną w wysokości miliona dolarów za publiczne wspieranie środowisk LGBTQ+ podczas jej koncertu w Petersburgu.

Madonna ukarana przez rosyjski rząd

Podczas występów w ramach trasy koncertowej MDNA w 2012 roku, Madonna wygłosiła pełne emocji przemówienie. Porównała w nim walkę o prawa LGBTQ+ do walki o prawa obywatelskie w latach 60. Słowa nie spodobały się rosyjskim władzom.

Przeczytaj także

Wstępne raporty dotyczące sprawy sugerowały, że gwiazda pop miała zostać ukarana grzywną w wysokości 17 tysięcy dolarów. Jednak 20 lipca piosenkarka zdradziła fanom, że będzie musiała zapłacić o wiele większą sumę.

Wygłosiłam to przemówienie na koncercie w Petersburgu 8 lat temu. Rząd ukarał mnie grzywną w wysokości miliona dolarów za wspieranie środowisk homoseksualnych. 

Madonna w 2012 roku nie po raz pierwszy i na pewno nie ostatni wsparła walkę o prawa mniejszości. Oprócz interesów społeczności LGBTQ + artystka popiera także ruchy mające na celu poprawę życia mniejszości etnicznych. Niedawno wzięła udział w marszu Black Lives Matter w Londynie.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.