Pogoda
03.11.2017 16:35

Makeapp zmywa makijaż z kobiet na zdjęciach

W sklepie Google Play nie brak aplikacji, które potrafią przerobić nasz wizerunek dodając specjalne filtry i poprawki graficzne. Teraz jest także taka, która pozwala zobaczyć człowieka takim, jakim jest naprawdę – bez makijażu i innych sposobów na upiększanie.

Makeapp zmywa makijaż z kobiet na zdjęciach
foto: materiały prasowe

Służący do wirtualnego demaskowania demakijażu program nazywa się Makeapp, a pokazywanie brutalnej rzeczywistości to tylko jedna z jego funkcji.

Aplikacja równie dobrze może bowiem posłużyć do przymierzenia jakiejś kosmetycznej stylizacji, nakładając makijaż programowo i oszczędzając sobie długich godzin spędzonych na malowaniu i zmywaniu wszystkiego w realu.

Nie to jednak w Makeapp jest najciekawsze – wystarczy bowiem wgrać zdjęcie interesującej nas osoby (może to być celebrytka lub wyjątkowo urodziwa sąsiadka), żeby po kilku chwilach przekonać się bez zapraszania na basen (co czasem jest niemożliwe do przeprowadzenia), kto tak naprawdę kryje się za wymalowanym uśmiechem.

Odpowiadają za to algorytmy sztucznej inteligencji, które dokładnie analizują pokazaną aparycję, wyszukują na niej śladów nienaturalnej ingerencji, a następnie przeprowadzają rekonstrukcję mającą pokazać, jak niedoskonałymi urodowo istotami są kobiety.

Uzyskiwane wyniki są oczywiście tylko przybliżeniem prawdziwego wyglądu. Makeapp zgaduje tylko, co kryje się pod makijażem, podmieniając gładkości godne pupy niemowlaka na połacie skóry upstrzone niedoskonałościami.

Wśród ocen pojawiają się głosy, że aplikacja po prostu postarza osobę ze zdjęcia, sporo użytkowników (lub użytkowniczek) wystawiło po zapoznaniu się z Makeappem opinię na jedną gwiazdkę.

Nie wiadomo, czy wynika to z faktycznej nieporadności aplikacji, czy też może płeć piękna solidarnie stara się ukryć obecność programu, który może pokazać więcej, niż sobie tego życzą.

Makeapp można pobrać za darmo ze sklepu Google Play.

Będziecie używać aplikacji Makeapp?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Aplikacja dnia