Małpa na rowerze porwała dziecko. Szokujące wideo z Indonezji

09.05.2020 18:24
Małpa na rowerze porwała dziecko. Szokujące wideo z Indonezji Fot. Sutanta Aditya/SPUTNIK Russia/East News (zdjęcie poglądowe)

Na początku maja 2020 roku w sieci pojawiło się zaskakujące nagranie, na którym małpa jadąca na rowerze stylizowanym na motor podejmuje próbę porwania dziecka.

Szokujące wideo niemal od razu stało się hitem w sieci, a wstrząśnięci internauci zachodzą w głowę, jak mogło dojść do tak niebezpiecznej sytuacji.

Małpa na rowerze porwała dziecko. Jak do tego doszło?

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w sobotę 2 maja 2020 roku w mieście Surabaja, stolicy prowincji Jawa Wschodnia w Indonezji. Film przedstawia tradycyjną formę rozrywki ulicznej znaną jako Topeng monyet.

Przeczytaj także

Topeng monyet to tradycyjna sztuka znana w różnych regionach Indonezji. Występy tresowanych i często przebranych małp można również znaleźć w Indiach, Pakistanie, Tajlandii, Wietnamie, Chinach, Kambodży, Japonii i Korei.

Ten rodzaj sztuki polega na tresurze małp w taki sposób, aby przedrzeźniały różne ludzkie zachowania. Zwierzęta naśladują noszenie ubrań, przebieranie się i chodzenie na zakupy. Do tresury w Indonezji wybiera się zazwyczaj makaki.

Występom małp często towarzyszy muzyka grana przez jedną lub kilka osób na bębnach. Treserzy chodzą z jednej dzielnicy do drugiej i pokazują swoich podopiecznych. Po "spektaklu" zbierają drobne datki od widzów.
Film, który bije w sieci rekordy popularności, pokazuje małpę jadącą rowerem stylizowanym na miniaturowy motocykl w dół Gang Mawar, wąskiej ulicy mieszkalnej we wschodniej części miasta Surabaja.

Małpa zatrzymuje się w pobliżu drewnianej ławki na której siedzi kobieta z dziećmi. Zwierzak zeskakuje z roweru, zrzuca malucha z ławki, a następnie porywa i ciągnie dziecko w dół drogi przez kilka metrów.

Zszokowani świadkowie wołają na pomoc tresera, zaś małpa puszcza dziecko, które wstaje i ucieka. Dziewczynka jest wyraźnie przestraszona i ma na ciele liczne obtarcia, jednak sama wstaje i biegnie do matki.

Lokalne raporty mówią, że treser po całym zajściu zabił małpę młotkiem.

Zobacz również: Polski Czarnobyl. Opuszczona Elektrownia Jądrowa Żarnowiec [GALERIA]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.