Pogoda
28.05.2020 11:01

Mapy Google doprowadziły do kryzysu w małżeństwie. Mąż chce od giganta odszkodowania

49-letni mieszkanie Indii domaga się od Google odszkodowania za zrujnowanie jego małżeństwa. Mężczyzna tłumaczy, że przez błędne dane o lokalizacji w funkcji Osi Czasu żona przestała mu ufać i uważa, że ją oszukuje.

skłócone małżeństwo
foto: Shutterstock. Zdjęcie poglądowe

Google wie o nas znacznie więcej, niż zazwyczaj sądzimy. Smartfony stał się nieodłączną częścią naszego życia i trudno wyobrazić nam sobie sytuację, w której chcielibyśmy rozstać się z naszym oknem na świat.

Nasze zachowania są dla Google prawdziwą kopalnią informacji. Gigant w ramach chęci zapewnienia przejrzystości zakresu zbieranych na nasz temat danych udostępnił specjalne archiwum, w którym można zobaczyć, jakie haki informacje znajdują się na serwerach przedsiębiorstwa.

Google otworzyło archiwum wiedzy na Twój temat
Google otworzyło archiwum wiedzy na Twój temat
Przeczytaj także Google otworzyło archiwum wiedzy na Twój temat

Jedną z możliwych do sprawdzenia opcji jest Oś Czasu, która zapisuje historię lokalizacji naszego smartfonu, miejsca w których się zatrzymaliśmy, a także trasę, z której skorzystaliśmy. To właśnie te dane stały się kością niezgody dla małżeństwa, które przeżywa z tego powodu ciężkie chwile.

Mapy Google wywołały kryzys małżeński. Żona wierzy aplikacji, nie mężowi

Małżeńska tragedia rozgrywa się w z miejscowości Mayiladuthurai w indyjskim stanie Tamil Nadu. Żona, która śledzi poczynania męża za pomocą Osi Czasu, ma do swojego partnera mnóstwo obiekcji dotyczących miejsc, w których się zatrzymuje. Kłótnie są na porządku dziennym, konflikt poszerzył się także na innych członków rodziny.

49-latek twierdzi, że dane pokazywane przez Mapy Google są błędne i skarży się, że żona bardziej wierzy aplikacji, niż jemu. Podobno nawet nie daje mu spać, wypytując się o miejsca, które według aplikacji odwiedzał jej mąż.

Posłuchaj podcastu

Ten ma już tej sytuacji dość i zapowiedział pozwanie Google za zniszczenie jego małżeństwa. Mężczyzna będzie domagać się rekompensaty za straty moralne i uczuciowe, na jakie naraziła go niepoprawnie działające według niego funkcja Oś Czasu. Kwoty, której 49-latek będzie się domagać, nie podano.

Zobacz także: Przeglądał Google Street View i przyłapał żonę na zdradzie 

Co myślicie o pomyśle pozwania Google?

Tagi: Google