Pogoda
17.12.2018 14:56

Mara Jade nie była pierwszą miłością Luke'a Skywalkera. Kim jest Tula z Hubin?

W 58. numerze komiksu "Star Wars" zaprezentowano przeszłość Luke'a Skywalkera. W zeszycie zadebiutowała Tula z księżyca Hubin, która okazała się pierwszą dziewczyną bohatera "Gwiezdnych Wojen".

Star Wars #58
foto: kadr z komiksu Star Wars #58

Luke Skywalker nie jest typowym bohaterem ze współczesnych baśni. Daleko mu do rycerza na białym koniu, który pokonuje złoczyńcę, wyzwala damę w opałach, a na końcu żyją długo i szczęśliwie. Pierwszym zauroczeniem obdarzył własną siostrę bliźniaczkę, a starość spędził samotnie na odległej planecie Ahch-To, gdzie finalnie wyzionął ducha. Chociaż w książkach i komiksach dziejących się w świecie "Star Wars" pojawiła się Mara Jade, która była żoną Luke'a, w nowej trylogii jej zabrakło i nic nie wskazuje na to, że pojawi się w odświeżonym uniwersum. Jednak 58. numer komiksu "Star Wars" wprowadza inną kobietę w życiu młodego Jedi.

Star Wars #58

"Star Wars" #58 - pierwsza dziewczyna Luke'a Skywalkera

Seria obecnie tworzona przez Kierona Gillena, Angela Unzuetę, Guru-eFXa i Claytona Cowlesa opowiada o wydarzeniach, które rozgrywały się pomiędzy przerwami dzielącymi epizody oryginalnej filmowej trylogii. 58. numer rozgrywa się przed "Imperium kontratakuje". Darth Vader pała żądzą zemsty za zniszczenie pierwszej Gwiazdy Śmierci. Rebelianci prawie wpadli w ręce Sitha, ale udało im się uciec na księżyc o nazwie Hubin. Luke, Han Solo i Leia znaleźli tam schronienie dzięki byłej żonie przemytnika - Sanie Starros. Ukrywali się u hojnego Thane'a Markony, który pozwolił im korzystać ze swoich luksusów.

Star Wars #58

"Star Wars" #58 - kim jest Tula z Hubin?

Z czasem Luke zakochał się w córce Thane'a imieniem Tula. Okazało się, że dwójkę łączy podobne przeznaczenie - oboje są związani z Mocą i Jedi. Matka Tuli należała niegdyś do Zakonu Jedi, ale postanowiła poświęcić swoje powołanie i założyć rodzinę. Z tego powodu dziewczyna umie posługiwać się Mocą i rozumie Luke'a bez słów. Parę łączy więc nie tylko młodzieńcze uczucie, ale również wspólna wizja galaktyki wolnej od Imperium. Z tego powodu Luke szybko poczuł się członkiem rodziny Thane'a i pomógł ojcu Tuli w walce z potworami o nazwie Thanrax. Podczas tej przygody postanowił zaimponować swojej sympatii, co w finale może zakończyć się kolejnym niebezpiecznym spotkaniem z Imperium.

Czy Thane okaże się lojalny do końca? Czy w razie zagrożenia Tula stanie u boku Luke'a, czy okaże się kolejną przeszkodą na drodze szkolącego się Jedi? Przekonamy się w kolejnym numerze komiksu "Star Wars".

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Star Wars Leia Organa Luke Skywalker Komiks