Mara Jade nie była pierwszą miłością Luke'a Skywalkera. Kim jest Tula z Hubin?

Sergiusz Kurczuk
17.12.2018 14:56
58 Fot. kadr z komiksu Star Wars #58

W 58. numerze komiksu "Star Wars" zaprezentowano przeszłość Luke'a Skywalkera. W zeszycie zadebiutowała Tula z księżyca Hubin, która okazała się pierwszą dziewczyną bohatera "Gwiezdnych Wojen".

Luke Skywalker nie jest typowym bohaterem ze współczesnych baśni. Daleko mu do rycerza na białym koniu, który pokonuje złoczyńcę, wyzwala damę w opałach, a na końcu żyją długo i szczęśliwie. Pierwszym zauroczeniem obdarzył własną siostrę bliźniaczkę, a starość spędził samotnie na odległej planecie Ahch-To, gdzie finalnie wyzionął ducha. Chociaż w książkach i komiksach dziejących się w świecie "Star Wars" pojawiła się Mara Jade, która była żoną Luke'a, w nowej trylogii jej zabrakło i nic nie wskazuje na to, że pojawi się w odświeżonym uniwersum. Jednak 58. numer komiksu "Star Wars" wprowadza inną kobietę w życiu młodego Jedi.

58 Fot. foto: kadr z komiksu Star Wars #58

"Star Wars" #58 - pierwsza dziewczyna Luke'a Skywalkera

Seria obecnie tworzona przez Kierona Gillena, Angela Unzuetę, Guru-eFXa i Claytona Cowlesa opowiada o wydarzeniach, które rozgrywały się pomiędzy przerwami dzielącymi epizody oryginalnej filmowej trylogii. 58. numer rozgrywa się przed "Imperium kontratakuje". Darth Vader pała żądzą zemsty za zniszczenie pierwszej Gwiazdy Śmierci. Rebelianci prawie wpadli w ręce Sitha, ale udało im się uciec na księżyc o nazwie Hubin. Luke, Han Solo i Leia znaleźli tam schronienie dzięki byłej żonie przemytnika - Sanie Starros. Ukrywali się u hojnego Thane'a Markony, który pozwolił im korzystać ze swoich luksusów.

58 Fot. foto: kadr z komiksu Star Wars #58

"Star Wars" #58 - kim jest Tula z Hubin?

Z czasem Luke zakochał się w córce Thane'a imieniem Tula. Okazało się, że dwójkę łączy podobne przeznaczenie - oboje są związani z Mocą i Jedi. Matka Tuli należała niegdyś do Zakonu Jedi, ale postanowiła poświęcić swoje powołanie i założyć rodzinę. Z tego powodu dziewczyna umie posługiwać się Mocą i rozumie Luke'a bez słów. Parę łączy więc nie tylko młodzieńcze uczucie, ale również wspólna wizja galaktyki wolnej od Imperium. Z tego powodu Luke szybko poczuł się członkiem rodziny Thane'a i pomógł ojcu Tuli w walce z potworami o nazwie Thanrax. Podczas tej przygody postanowił zaimponować swojej sympatii, co w finale może zakończyć się kolejnym niebezpiecznym spotkaniem z Imperium.

Czy Thane okaże się lojalny do końca? Czy w razie zagrożenia Tula stanie u boku Luke'a, czy okaże się kolejną przeszkodą na drodze szkolącego się Jedi? Przekonamy się w kolejnym numerze komiksu "Star Wars".

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.