Pogoda
03.04.2017 11:31

Maradona chce pozwać Konami za PES 2017

Gracze z całego świata poczuli się podekscytowani, gdy do PES 2017 trafiła postać Diego Maradony. Nieco mniej entuzjazmu wykazał legendarny zawodnik, który zapowiedział pozwanie Konami za bezprawne użycie jego wizerunku.

Maradona chce pozwać Konami za PES 2017
foto: kadr z wideo

Żyjemy w świecie, w którym zawiłości prawa własności intelektualnej mogą przyprawić o ból głowy, a graczy o wielkie rozczarowanie. Jeśli chcecie pograć w piłkę nożna i prowadzić do zwycięstw swoją ulubioną drużynę ligową lub narodową, musicie zdecydować się tytuł, który opłacił licencję na możliwość używania nazw poszczególnych rozgrywek, biorących w nich udział drużyn oraz nazwisk zawodników.

Jak się okazuje, być może nie zawsze wystarczy to, żeby cieszyć się wcielaniem w naprawdę wyjątkowych graczy. Ciekawy wpis na Facebooku opublikował Diego Maradona, który odkrył obecność swojej postaci z najlepszego okresu w grze Pro Evolution Soccer 2017.

Zawodnik zastanawia się, czy ten zrzut ekranu nie jest jakimś oszustwem, a w międzyczasie jego prawnik już zabiera się za pisanie pozwu – według niego, Konami wykorzystało wizerunek Maradony bezprawnie i powinno zapłacić za to odszkodowanie.

Sprawa może być po prostu nieporozumieniem – Konami zapewne ma stosowne umowy z argentyńskim związkiem piłkarskim, w wyniku których może całkowicie legalnie prezentować w swojej grze reprezentujących ten kraj zawodników – najwyraźniej jednak nikt nie poinformował Maradony, że stał się obiektem westchnień fanów także w wersji wirtualnej.

Trzeba przyznać, że twórcom udało się całkiem dobrze oddać charakterystyczną magię ruchów argentyńskiego wirtuoza:

Konami jak na razie nie skomentowało oficjalnie wzburzenia Maradony i jego prawnika.

Czy Maradona powinien być grywalną postacią w PES 2017?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry