Mark Hamill i Billie Lourd złożyli hołd Carrie Fisher

Sergiusz Kurczuk
28.12.2017 14:29
Mark Hamill i Billie Lourd złożyli hołd Carrie Fisher Fot. CAP/KFS/East News

26 grudnia 2017 roku minęła pierwsza rocznica śmierci aktorki, która zasłynęła rolą księżniczki Lei. Córka gwiazdy Billie Lourd oraz Mark Hamill postanowili uczcić pamięć o niej. 

Trudno w to uwierzyć, ale Carrie Fisher nie ma już z nami ponad rok. Dla fanów „Star Wars” fakt jest o wiele bardziej trudny do zaakceptowania, ponieważ aktorka pośmiertnie wystąpiła w VIII epizodzie kosmicznej sagi, który miał premierę w połowie grudnia. Twórcy od dawna mówili, że w filmie „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” uczczą pamięć o Fisher. Tak też się stało i generał Leia jest bardzo ważną postacią 8. części. Fisher przyczyniła się również do powstania dwóch kluczowych scen w filmie. 26 grudnia 2017 roku przypadła pierwsza rocznica śmierci aktorki. O tym smutnym wydarzeniu pamiętają wszyscy fani „Star Wars”, ale przede wszystkim rodzina i najbliżsi. 

Córka Fisher, Billie Lourd, która również miała małą rolę w gwiezdnej sadze, postanowiła uczcić pamięć po swojej matce, ziszczając jej nigdy niespełnione marzenie. Wybrała się ze swoim partnerem do Norwegii, by zobaczyć zorzę polarną.

Moja mamcia miała nieziemską obsesję związaną z zorzą polarną, ale nigdy nie udało się jej zobaczyć tego zjawiska. Wybraliśmy się do północnej Norwegii, żeby sprawdzić, czy możemy „zobaczyć niebo podnoszące swe mroczne suknie i świecące oszałamiającą prywatnością przed [naszymi] niegodnymi źrenicami”. I tak właśnie było. Kocham cię w nieskończoność czasu.

W podobnym tonie hołd zmarłej koleżance z planu postanowił złożyć Mark Hamill, który wcielał się w Luke'a Skywalkera. Aktor również po latach wystąpił w kolejnej części „Gwiezdnych Wojen”. Zamieszczając tweeta, odniósł się do filozofii Jedi, przy okazji pokazując swój słynny dystans i poczucie humoru.

Nikt tak naprawdę nie odchodzi...

Oba wpisy są z daleka od umartwiania się i popadania w żałobę. Zarówno córka Fisher, jak i jej filmowy brat postanowili podejść do śmierci aktorki z powagą, ale nie zabrakło również pogodnych akcentów. No cóż w końcu Leia była obdarzona niezwykłymi umiejętnościami, więc może Fisher też miała w sobie coś z Jedi i po śmierci połączyła się z Mocą.

My również nie zapomnieliśmy o rocznicy odejścia Carrie Fisher i z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 faktów, których nie wiedzieliście o aktorce

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.