Pogoda
28.01.2019 15:24

Mark Hamill znów napisał na Twitterze po polsku i wyjawił najgłupszą kłótnię z Carrie Fisher

Aktor wcielający się w legendarnego Luke'a Skywalkera opowiedział o najgłupszej kłótni, którą miał z Carrie Fisher. Jak nietrudno się domyślić, dotyczyła ona "Gwiezdnych wojen".

Mark Hamill i Carrie Fisher
foto: Capital Pictures/EAST NEWS

Mark Hamill znów wygrał Twittera. Po ogłoszeniu Sebastiana Stana swoim synem, skomentowaniu, że nadawanie dziecku imienia Luke Sky Walker to krzywda na ludzkości i zażartowaniu z Polaków, aktor postanowił wspomnieć swoją przyjaciółkę, Carrie Fisher, którą poznał podczas kręcenia "Gwiezdnych wojen" w latach 70. Jeden z fanów zapytał się go o najgłupszą kłótnię, w którą wdał się z aktorką wcielającą się w Księżniczkę Leię.

Mark Hamill o kłótniach z Carrie Fisher

Aktor przypomniał sytuację z planu ostatniej odsłony pierwszej trylogii "Gwiezdnych wojen", czyli "Powrotu Jedi". Obydwoje właśnie dowiedzieli się, że Luke i Leia są rodzeństwem. Aktor zażartował, że w takim razie obydwoje powinni należeć do rodziny królewskiej, co kompletnie nie spodobało się Carrie Fisher:

"

Kiedy powiedzieli nam, że Luke i Leia są tak naprawdę rodzeństwem. Powiedziałem w takim razie, że skoro Luke jest bratem KSIĘŻNICZKI LEI, to w takim razie to oznacza, że ja też należę do rodziny królewskiej. A ona bez momentu zawahania krzyknęła, że nie! Mnie to nie przeszkadzało, ale ona prawdę, NAPRAWDĘ się przejęła. Dlatego też postanowiłem ją tym męczyć aż do końca. "

Na tweet Hamilla odpowiedział m.in. Eric Idle, członek grupy Monty Python, który dodał, że "wszyscy za nią tęsknimy":

Mark Hamill znów napisał po polsku na Twitterze

Aktor nie boi się również używać rolling joke'ów na mediach społecznościowych. Kilka dni po wspomnieniu o kłótni z Carrie Fisher, pewien fan poprosił go o napisanie czegoś po polsku. Hamill postanowił spełnić prośbę swojego wielbiciela:

Obserwujący Marka Hamilla byli pod ogromnym wrażaniem jego umiejętności lingwistycznych, co Hamill skwitował w swój sposób zdaniem: "Umiem się posługiwać Tłumaczem Google".

Mamy nadzieję, że Mark Hamill nigdy się nie zmieni. 

Mark Hamill powróci w Gwiezdnych wojnach IX

Aktor prawdopodobnie nie może się doczekać pierwszego oficjalnego zwiastuna IX odsłony "Gwiezdnych wojen", która na razie pozostaje bez tytułu. Wiemy, że w filmie pojawią się sceny z Fisher i Hamillem, chociaż możemy się spodziewać, że ich role zostaną mocno ograniczone w zwieńczeniu "nowej trylogii" sagi o Skywalkerach. Epizod IX trafi do kin w grudniu 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Star Wars Luke Skywalker Carrie Fisher