Mark Hamill zanalizował ewolucję figurek Luke'a Skywalkera

Sergiusz Kurczuk
15.03.2018 12:15
Mark Hamill|undefined Fot. Splash News/East News

Mark Hamill To urodzony dowcipniś. Tym razem w zabawny sposób prześledził, jak na przestrzeni dekad zmieniały się figurki przedstawiające Luke'a Skywalkera. 

Od premiery pierwszych „Gwiezdnych Wojen” minęło już 40 lat. Na sadze George'a Lucasa wychowało się kilka pokoleń widzów. Wśród nich na pewno znalazły się osoby, dla których grany przez Marka Hamilla Luke Skywalker był wielkim idolem. Nic dziwnego, że już pod koniec lat 70. na sklepowych półkach pojawiły się zabawki odnoszące się do „Star Wars”. Wśród nich pojawiły się oczywiście figurki rozmaitych postaci. Luke Skywalker to jeden z bohaterów, który doczekał się wielu plastikowych wersji swojej osoby. Hamill postanowił przyjrzeć się, jak na przestrzeni lat zmieniał się zabawkowy Jedi. Oczywiście nie zabrakło humorystycznego podejścia do tej analizy.

Luke Skywalker - jak ewoluowały figurki przedstawiające bohatera

Mark Hamill postanowił wrzucić post na Twitterza, a którym zestawił 4 przykłady omawianego przez siebie zjawiska. Nie mogło zabraknąć oczywiście pierwszej figurki Luke'a, która ujrzała światło dzienne. Mowa o serii zabawek w skali 1:18 produkowanej przez firmę Kenner. Obecnie za Luke'a niespełna 10-centymetrowej figurki trzeba zapłacić około 200 złotych. Ostatnim okazem jest super realistyczna 12-calowa statuetka Skywalkera z „Ostatnich Jedi” formy Hot Toys, która dopiero niedługo pojawi się w sklepach. Całość została opatrzona zabawnym komentarzem.

Patrzcie (nieprzetłumaczalna gra słów - Luke i „look” - spojrzeć wymawia się tak samo), jak dalego zaszedłem:

A) Pospolity Luke o cytrynowych włosach w stylu lalki Ken

B) Czarnowłosy półświadomy Luke w pieluchomajtkach

C) Napakowany sterydami Luke z tyłkiem jak trzydrzwiowa szafa

D) Luke - Duch Mocy jako starszy obywatel Jedi z planami na emeryturę

Oprócz wcześniej wspomnianych figurek, Hamill posłużył się zdjęciem zabawkowego Luke'a z „Imperium kontratakuje”, oraz produktu stworzonego przez Hasbro z 1995 roku. Jak widać, na załączonych obrazkach słynne hasło „kiedyś to było” nie zawsze się sprawdza. Stare zabawki przedstawiające Skywalkera nawet nie przypominały postaci znanej z ekranu. Chociaż wśród kolekcjonerów figurek „Star Wars” zabawki firmy Kenner uchodzą za kultowe, o wiele bardziej podobne do swoich filmowych odpowiedników były ludziki stworzone przez Hasbro na przełomie XX i XXI wieku. 

Fenomen „Gwiezdnych Wojen” sprawił, że słynna kosmiczna saga to nie tylko seria filmów, seriali animowanych, książek i komiksów, ale również zabawek i gadżetów związanych z marką, które fani kolekcjonują od kilkudziesięciu lat. Z zapowiedzi szefów Lucasfilm i filmowców zaangażowanych w kolejne produkcje wynika, że nie muszą martwić się o przyszłość. 25 maja 2018 roku premierę ma film „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”, trwają prace nad IX epizodem „Star Wars”, a już niedługo zobaczymy pierwszy aktorski serial dziejący się w gwiezdnym uniwersum. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.